Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mostična vezava 70W ojač. z TDA1562Q

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matic
Novinec


Pridružen/-a: Čet Sep 2007 18:34
Prispevkov: 4
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 12:02 am    Naslov sporočila: Mostična vezava 70W ojač. z TDA1562Q Odgovori s citatom

Lp!

Jaz sem po Reberjevem načrtu izdelal dva 70W ojač. z TDA1562Q, sedaj pa me zanima če je možno ta dva ojač. vezati v MOSTČNO vezavo???

Question Question Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 1:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne sanjaj preveč ... kako lahko že mostičen ojačevalnik vežeš v most? Lahko, če imaš napajanje obeh galvansko ločeno, potem pa še galvansko ločen signal.

Za tiste, ki ne berete data-sheetov naj povem, da je tovrstna literatura koristno branje ... Wink

Glede mostično vezanih ojačevalnikov je dobro zadevo razumeti, ker če ne razumeš principa, potem vam po glavi rojijo takšne ideje kot je tale.
Take ideje pa se porodijo nekomu, ki je nekje slišal, da se baje da vezat dva ojačevalnika v mostično vezavo ... kaj je že to Rolling Eyes

Brez zamere, ampak tole ponavljam že kot pokvarjena plošča (prispodoba se nanaša na stare vinilne plošče, ki so bili pravzaprav eni prvih nosilcev zvoka Wink ), ker me občasno kdo zamori s tako idejo.

Še 1x in upam da zadnjič, bom moral dopisat na mojo stran zraven članka: omenjeni ojačevalnik s TDA1562Q (velja tudi za TDA1560Q) je že ojačevalnik v mostični vezavi interno povezano, zato ga ni mogoče še 1x vezati v most.

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group