Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vrata na elektricno odpiranje!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
///freaky///
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2007 6:39 pm    Naslov sporočila: vrata na elektricno odpiranje! Odgovori s citatom

L.P!ima kdo kakšno idejo mogoce kako bi lahko naredil sobne vrate na el. odpiranje Very Happy zanima me kakšen motorček bi mogel dati da bi jih odprlo se bolj pa me zanima sistem kako bi se tega lotil?? Idea Idea ?hvala za odgovore ze vnaprej Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2007 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz posta ne razberem kaj bi rad; mogoče zaklepanje vrat tu ti svetujem uporabo klasičnih klučev so preizkušeni in delujejo tudi ko ni elektrike; če bi rad, da se vrate same odpirajo rabiš senzor (fotocelica ir ...) in pogon za vrata (odvisno kakšna so; drsna; klasična; garažna..). Malo bol natančno opiši pa bo se našlo kaj tudi za tvoj problem.
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
///freaky///
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2007 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam klasicne vrate rad bi naredil da bi se mi odpirala na stikalo,ne potrebujem zaklepanja Very Happy zanima me ce ima kdo kakšen predlog kakšen mehanizem bi bil primeren da bi mi motorček odpiral in zapiral vrata.potrebujem tudi neki motorcek Shocked Very Happy Very Happy
l.p Freaky
hvala ze v naprej! Idea Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2007 4:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstajajo mehanizmi, ki že imajo vgrajen motor in to so profi zadeve (temu je primerna tudi cena), malo prebrskaj internet, da boš videl kaj se dobi. Recimo:

klik


Lp
Jure


Nazadnje urejal/a Jure Ned Jan 13, 2008 12:58 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
///freaky///
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jure hvala !bi pa se prosil ce ima kdo se kaksne predloge!
hvala Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Motorček lahko uporabiš od brisavce avtomobila, na os pritrdiš navojno palico in matico vse primerno pritrdiš in povežeš dodaš končna stikala...
Na grobo opisano!

_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
///freaky///
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:01
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha!hvala sandi Very Happy ima kdo še kakšne predloge???
hvala!






Cool Cool Cool Freaky Cool Cool Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha28
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 20:36
Prispevkov: 2
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 7:40 pm    Naslov sporočila: VRATA Odgovori s citatom

Pozdrav. Zelo zaniva zadeva, ki rešljiva tudi s pomočjo cilindra "liftomata" od pisarniškega stola. Izdelujejo jih v Mengšu , cena caa15€(ime =EPP). Za pogon pa lahko uporabiš zobniško črpalko oljnega gorilca (centralna kurjava). Motor z reduktorjem od brisalcev avtomobila. Cena profi verzije mehanizma s krmiljem za dvokrilna vrata presega 1500€. Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mi747
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Maj 2004 21:25
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miha, tole ne zastopim, kaj ima tukaj zraven liftomat od stola. lahko malo bolj pojasniš ?
Hvala.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2008 9:02 am    Naslov sporočila: To Odgovori s citatom

To je najbrž nadomestek za hidravljično roko. A ta lahko samo stegne roko in tako odpre vrata, za povratno gibanje bi verjetno moral kombinirati še vzmet, ki bi ob popuščanju pritiska olja,zraka vračala vrata nazaj.
Zanimive ideje se berejo tukaj.

In če bi se odločil za zrak in ne olje (packarija!) potem bi namesto oljne črpalke lahko uporabil kompresorček, ki ga za male denarje prodajajo za pumpanje pnevmatik. Samo vprašanje je, ali bi se vrata potem dovolj hitro odprla.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jernej_
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:46
Prispevkov: 57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2008 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi! Seveda so pri reševanju pomembni "zahtevki", posebno nasprotovanje znamo doživeti s strani sestre, mame, žene(!), morda celo babice. Če to odmislimo, predlagam, kot malo prej pri KiwiPowi - modelarski servomotorček (takega za upravljanje jader) in seveda mikrokrmilniško podporo. Preprosto, poceni, izvedljivo v nekaj dnevih (največ dela bo spet z "mehaniko"). Verjamem, da se da izvesti tako, da bo mir pri hiši. lp!
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Adi
Novinec


Pridružen/-a: Ned Avg 2004 17:41
Prispevkov: 1
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, sam sem za funkcijo zapiranja vrat (krilo 80cm) uporabil motorček od brisalcev. Na os sem pritrdil plastično letvico, ki je elastična in "prenese" tudi nasprotne interese, ko se nekomu mudi ven motorček pa je v fazi zapiranja. Da so vrata zaprta detektiram z magnetnim stikalom in zatem odmaknem letvico v osnovni položaj. V osnovni verziji verziji sem imel tudi odpiranje vendar je le to delovalo prepočasi. Uporabno bi bilo le če bi vgradil PIR senzor na vsaki strani vrat, da bi se vrata začela odpirati prej predno prideš do njih. Vse skupaj mi krmili pic 12F675, ki skrbi za smer in hitrost vrtenja motorja. Prav tako mi izklopi motor če se zapiranje vrat ne konča v 5 sekundah. To uporabljam za zapiranje vrat v kurilnici, ni ravno lepo vendar deluje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group