Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MC34063A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BoštjanP
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 8:12
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2007 8:22 am    Naslov sporočila: MC34063A Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Pri projektu LED razsvetljave bi rad z MOtorolo MC34063A naredil stikalni down konverte za napajanje. Pri tem se mi kontroler prekomerno segreva in zato omejuje maksimalni tok skozi stikalo. Zanima me ali ima kdo kakšno idejo zakaj prihaja do segrevanja in ali pozna kakšno rešitev.
Izhodna napetost napajalnika je 14V tok pa 350-500mA. Uporabljam samo SMD komponente in pri načrtovanju tiskanine sem upošteval vsa pravila, ki jih podaja proizvajalec integriranega vezja. Motorolca se kljub temu segreva.

Prosim pomagajte.
LP boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2007 10:00 am    Naslov sporočila: MC34063 Odgovori s citatom

Boštjan,
kakšne LED uporabljaš, kakšen je tok skozi LED. V primeru da boš prekoračil napetost na LED, se bo močno povečal tok in to je verjetno razlog da ti se MC segreva.
Moraš dati malo več podatkov, lahko pa pripneš tudi shemo ker MC34063 lahko vežeš na več načinov. Kakšno dušilko si uporabil?
Ali si uporabil shotky diodo ali pa navadno?
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoštjanP
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 8:12
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2007 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Vlado

Spodaj se nahaja moja shema v PDF formatu. Kot lahko vidiš sem uporabil motorolco tako da deluje kot generator konstantnega toka s katerim želim napajati 4 LED diode CREE 1W.
Pri izdelavi sem omejen na samo SMD komponente. Med preizkušanjem sem uporabil več različnih diode (schotkey in navadne), različne tuljave (10uH-470uH, z ali brez jedra) in različne vrednosti kondenzatorjev.
Uporabil sem tudi več različnih verzij motorole (MC33063A, MC34063A in NCV33063A). Kljub temu se čipš segreva in segreva in.... in na koncu omeji izhodni tok.
Nenavadno pri vsem tem je, da je ena izmed različnih verzij tiskanine delovala normalno 2 uri, nato pa se je brez opozorila začela segrevati, pri čemer nisem spremenil nobene vrednosti vezja (iz enege trenutka v drugega je spremenila način delovanja???).

Upam da ti podatki kaj pomagajo, ker sem jaz že resnično obupan.

LP boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2007 4:38 pm    Naslov sporočila: MC34063 Odgovori s citatom

Boštjan,
predlagam da poskusiš zmanjšati tok skozi LED-ike. Sam sem enkrat preizkušal 5W LED in sem malenkost povečal napetost na njej in je čez kratek čas začela vleči zelo velik tok.
Vezavo kot si jo priložil nisem našel v pdf-u (imam 3 različna).
prilagam ti še en pdf (poglej vezavo na strani 5).
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoštjanP
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 8:12
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2007 6:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tok skozi LED diode ni problematičen. Konfiguracija kot sem jo uporabil deluje kot tokovni generator kjer z uporoma R5 in R6 določim limito za tok. Poskusil sem tudi z napetosnim generatorjem (stran 5), pa se mi je tudi pri tem motorola segrevala. Ko sem uporabil tranzistor kot zunanje stikalo, pa se je segreval ta. Res ne vem kaj je narobe z to motorolco. Ko sem uporabljal podobne čipe od Melexis-a ali ST-ja nisem imel nobenih težav in so vsa vezja delovala v prvo.

LP boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2007 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si probal C1 (390p) povečati na 1.5n. Mogoče bo znižanje frekvence kaj popravilo zadevo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group