Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

asembler
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila: asembler Odgovori s citatom

živjo! Ali kd mogoče ve kje bi se dalo dobiti asembler ker sem ga downloadow z interneta že večkrat vendar mi ga nikoli noče odpreti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprasal si neumno vprasanje in nanj bos zagotovo dobil primerno neumen odgovor (le od mene ne ... tokrat); assembler je program, ki spisek ukazov pretvori v izvrsilno kodo. Prakticno za vsak CPU obstaja drug assembler, ki zbira ("prevaja") programe zanj. Ker nisi pecificiral kateri assembler (za kateri CPU) potrebujes, ti lahko kdo ponudi assembler za ENIAC, pa bo povsem zadostil tvojemu (nesmiselnemu) vprasanju.

Aja, pa se to: ce razlog za tvoje napol nerazumljivo pisanje ni disleksija ali podobna mentalna motnja, bo v prihodnje pobrisano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Vprasal si neumno vprasanje in nanj bos zagotovo dobil primerno neumen odgovor (le od mene ne ... tokrat); assembler je program, ki spisek ukazov pretvori v izvrsilno kodo. Prakticno za vsak CPU obstaja drug assembler, ki zbira ("prevaja") programe zanj. Ker nisi pecificiral kateri assembler (za kateri CPU) potrebujes, ti lahko kdo ponudi assembler za ENIAC, pa bo povsem zadostil tvojemu (nesmiselnemu) vprasanju.

Aja, pa se to: ce razlog za tvoje napol nerazumljivo pisanje ni disleksija ali podobna mentalna motnja, bo v prihodnje pobrisano.




ja tako neumno vprašanje sem vprašal zato ker mi je nekdo enostavno rekel da je za programiranje čipov npr. za obotke primeren assembler, ni mi pa povedal da jih obstaja več vrst. Drugače z programiranjem nimam nič izkušenj, razen to, da sem nekajkrat poskusil programirati v dev c++ kar pa je prezahtevno zame, tako mi je rekla to tudi ta oseba ki mi je omenila program assembler.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi ga pa vprasal, kateri CPU poganja tvoje "obotke" ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Nisi ga pa vprasal, kateri CPU poganja tvoje "obotke" ?



Ker si nisem s temi stvarmi tako blizu še veliko stvari ne vem in zato izgledam neumen. Res sem čisti začetnik v programiranju. CPU vem da je centralna procesna enota ne vem pa kaj je "obotek".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obotek je tisto, kar si omenil v svojem predzadnjem sporocilu, zato bos menda sam najboljse vedel, kaj je to.

Ce s programiranjem nimas nic izkusenj, bos imel silne tezave z assemblerjem, ne glede na izbiro ciljne arhitekture.

Tvoje vprasanje zveni priblizno tako: "Rad bi prisel v Ljubljano, sem nekajkrat poskusal iti pes, pa mi ni slo prevec dobro. Nekdo mi je predlagal, naj si omislim vozilo. Kje najdem vozilo ? Nihce ni omenil, da obstaja vec vrst vozil." Kaksen odgovor bi ti dal nekomu, ki bi spesnil kaj takega ? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Obotek je tisto, kar si omenil v svojem predzadnjem sporocilu, zato bos menda sam najboljse vedel, kaj je to.

Ce s programiranjem nimas nic izkusenj, bos imel silne tezave z assemblerjem, ne glede na izbiro ciljne arhitekture.

Tvoje vprasanje zveni priblizno tako: "Rad bi prisel v Ljubljano, sem nekajkrat poskusal iti pes, pa mi ni slo prevec dobro. Nekdo mi je predlagal, naj si omislim vozilo. Kje najdem vozilo ? Nihce ni omenil, da obstaja vec vrst vozil." Kaksen odgovor bi ti dal nekomu, ki bi spesnil kaj takega ? Wink


kaj pa vem. Verjetno bi ti tudi moral omeniti da sem star le 14 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej,assmebler je programski jezik, tako kot C in tudi drugi. Za tebe ko si čisti začetnik, ti priporočam, da osvojiš BASCOM. To je program, ki se uporablja za ATMEL mikrokontrolerje in je zelo enostaven. Na forumu in v reviji Svet elektronike najdeš zelo veliko opisanih primerov. Seveda pa lahko kupiš tudi knjigo, ki je pravkar izšla v slovenskem jeziki. Glede tvoje starosti, bi ti pa priporočal, da prvo osvojiš ohmov zakon, da narediš prvi projekt,kakšen usmernik, da se naučiš veliko o elelektroniki, ker programiranje uC-jev zahteva veliko znanja, ki ga ti(predvidevam) še nimaš.

Za lažje iskanje poglej tole : http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17030&PHPSESSID=add88af23a5656306d7304b6fda6db77

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Poglej,assmebler je programski jezik, tako kot C in tudi drugi. Za tebe ko si čisti začetnik, ti priporočam, da osvojiš BASCOM. To je program, ki se uporablja za ATMEL mikrokontrolerje in je zelo enostaven. Na forumu in v reviji Svet elektronike najdeš zelo veliko opisanih primerov. Seveda pa lahko kupiš tudi knjigo, ki je pravkar izšla v slovenskem jeziki. Glede tvoje starosti, bi ti pa priporočal, da prvo osvojiš ohmov zakon, da narediš prvi projekt,kakšen usmernik, da se naučiš veliko o elelektroniki, ker programiranje uC-jev zahteva veliko znanja, ki ga ti(predvidevam) še nimaš.

Za lažje iskanje poglej tole : http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17030&PHPSESSID=add88af23a5656306d7304b6fda6db77


hvala, nekaj o ohmovemu zakonu mislim, da že vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem bil jaz star 14 let, sem ravno dobro prodal prvi program (napisan v pascalu ... na mojo precejsnjo zalost nisem imel nic koristi od generacije hisnih mlinckov).

Starost ne igra nobene vloge, le pravilno se je treba lotiti stvari - v dovolj obvladljivih korakih. Ti nimas pojma o nicemer, zelis pa vedeti ogromno naenkrat. To dvoje ne gre skupaj, zato se najprej nauci programirati (karkoli), tako da bos razumel vsaj osnovne koncepte, potem se loti konkretnih stvari, sele potem pa vpletaj v to druge arhitekture in druge komplikacije.

Glede na tvoj odnos sicer mocno dvomim, da bo kdaj kaj koristnega iz tebe; videti si primeren kader za FDV in zdaj je se cas, da stvari spremenis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

zadeva je takšna: preberi si kakšen članek ali knjigo na temo Roboti. Tega je na internetu ogromno, nekaj pa tudi v slovenskem jeziku:

http://trgovina.svet-el.si/products.php?catid=5&PHPSESSID=b9b453ab997538f9b4523048f47889ee

Objavili smo kar nekaj člankov na temo mali roboti v reviji Svet elektronike:

http://www.svet-el.si/cgi-bin/art.cgi?keyword=robot&action=I%9A%E8i

Kot so ti že svetovali: najprej se spoznaj s področjem, ki te zanima, potem boš vedel, kaj vprašati, saj se spomneš izreka: "če vem, česa ne vem, že pol vem".

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za pomoč, vendar pa bi še vprašal če recimo napišeš v programu bascom nek program ali lahko to preizkusiš če bi delovalo brez kakršne koli druge opreme ki sodi zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
... videti si primeren kader za FDV in zdaj je se cas, da stvari spremenis.


Razen če nisi diplomant FDVja, te prosim, da se vzdržiš komentarjev o stvarih, ki jih ne poznaš.

Kar pa se ostalega tiče, se pa strinjam s tabo
Smile

gep - pojdi lepo počasi in si zastavljaj cilje, ki jih vidiš. Itak bodo postajali vedno večji - če boš le uspel obdržati zanimanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gep - pojdi lepo počasi in si zastavljaj cilje, ki jih vidiš. Itak bodo postajali vedno večji - če boš le uspel obdržati zanimanje.[/quote]

zanimanja ne bom izgubil ker me robotika in take stvari zanimajo že približno 8 let, vendar prej nekako nisem imel časa da bi se s tm približal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b0j3 je napisal/a:
Gustav je napisal/a:
... videti si primeren kader za FDV in zdaj je se cas, da stvari spremenis.


Razen če nisi diplomant FDVja, te prosim, da se vzdržiš komentarjev o stvarih, ki jih ne poznaš.


Poznam diplomante FDVja, mnogo njih. Imam zdaj vendarle tvoje dovoljenje da si ustvarim mnenje o njihovem razumevanju elektronike in ga po lastni presoji tudi objavim ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group