Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtomat za utripalke 6V

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JanezZ
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2007 12:54
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2007 1:22 pm    Naslov sporočila: Avtomat za utripalke 6V Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam sledeč problem: obnovil sem MZja letnik 63 in do finiša mi manjkajo le še delujoči smerniki. Tu pa se pojavi problem: elektika je 6V, prejšnji avtomat pa je v stilu "žička pa kos pleha itd." in ga je seveda v zadnjih letih pobralo. Ker starega nimam namena popravljat, bi rad naredil novega.

Žarnice v utripalkah so 6V "sulfidke". Tole spodaj je shema, prerisana iz ohišja tastarega avtomata.

Hvala vsem za morebitno pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.reber.si/avtoelektrika/utripalec/index.htm
_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JanezZ
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2007 12:54
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2007 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej,

100× hvala za tko ekspresen odgovor. Samo še eno neumno vprašanje: če sem prav razumel, potem potrebujem 2 taka kompleta, ne? (ker ma moja kripa samo 2 žmigovca...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Okt 2006 17:57
Prispevkov: 85
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2007 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, ne rabiš. To vezje se vstavi med akumulator in porabnika, nakar vezje samodejno prepušča impulze.
Možni vezavi sta dve - glede na to, kako je zvezan tokokrog na tvojem motorju:

(+)---[Napravica]---[tripoložajno stikalo Levi-0-Desni]===[Leva in Desna žarnica]=== (-)


(+)===[Leva in desna Žarnica]===[tripoložajno stikalo Levi-0-Desni]---[Napravica]---(-)

=== sta dve žici (za vsako žarnico svoja)
---- je ena žica.

LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JanezZ
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2007 12:54
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2007 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aaa!

OK, zdaj mi je vse jasno. No, napeljava je prvega tipa:

(+)---[Napravica]---[tripoložajno stikalo Levi-0-Desni]===[Leva in Desna žarnica]=== (-)


jaz sem mislil, da jo je potrebno priklopit pred žarnico... pardon... no, zraven prilagam še eno slabo slikco od motorja...

Žmigavcev je le en par, ki je "prozoren" na obe strani in nameščen, no, mal neugodno. Zato ima notri "sulfidke" (ne vem, zgledajo kot mal večje varovalke) da svetloba pada na obe strani...

Ej, bohlonaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group