Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ATmega128, in sploh krmilniki od ATMEL-a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 3:25 pm    Naslov sporočila: ATmega128, in sploh krmilniki od ATMEL-a Odgovori s citatom

Zanimajo me morebitni problemi, na katere lahko naletim, če programiram ATmega128 prek LPT-ja s programatorjem STK-200, tako, da priklopim MOSI na sponko TXD na krmilniku, MISO na RXD, RESET na RESET, VCC in GND na VCC in GND. Na interetu sem že iskal, da bi našu kakšno shemo za STK-300, pa je nisem. Zato če kdo ve, kako bi jaz to shemo dobil naj mi prosim pove.

Lp! Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edini problemi na katere lahko naletis je ta, da nekateri programatorji (tako shematika samih lpt vmesnikov kot software) nimajo oz. ne krmilijo RESET pina, tako da ga moras sam z jumperjem spravit v reset. Najbolje pa bos naredil, ce za ISP programiranje ne bos vezal teh linij direktno do pinov za vmesnik ampak bos vmes dal multiplekser (4053). Mislim, da STK200 to povezavo ima, nima jo pa STK500 (trenutno uporabljam za programiranje ta development board in moram uporabiti extra jumper).

Shematika povezave: http://www.ethernut.de/pdf/enut13e-s1.pdf

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2004 1:23 pm    Naslov sporočila: Programator Odgovori s citatom

Izdelaj si ta programator in bodo šli skoraj vsi Atmeli programirat_!

http://www.mikrocontroller-projekte.de/

Jaz ga uporabljam in deluje brezhibno!

LP
Damjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group