Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stornophone predelava
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila: Stornophone predelava Odgovori s citatom

mam Motorola stornophone 6000. Kako bi jo lahko preprogramiral na območje 70cm in 2m?
HVALA!

_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2007 1:29 pm    Naslov sporočila: Stornophone predelava Odgovori s citatom

Pozdravljen,
sicer ne vem kje si dobil to postajo, predelava pa ni enostavna.
Za programiranje mislim da potrebuješ "BOX" ali pa boš moral zamenjati EEProm.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko poveš kaj več o tem?
_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 9:03 am    Naslov sporočila: stornophone predelava Odgovori s citatom

Poglej na ta link:
http://www.storno.co.uk/cqm6000/service-mode.htm
Vlado
P.S.
Zakaj se ne obrneš za pomoč na lokalni radio klub?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2004 20:55
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serijo postaj CQM 6000 so svoje čase uporabljali v slovenski policiji(nabavljene l.1987), software pa se razlikuje od standardnih CQM 6000, saj je bila postaja narejena po slovenskih zahtevah, kajti filozofija komuniciranja je bila popolnoma drugačna in zaradi tega ne držijo vse programske lokacije!
Imam pa 217 listov "SPECIFICATION, Programming of CQM6000", ki so na razpolago in v katerih je opisana vsaka lokacija PRoma (lahko je EEProm, Eprom in Rom). Postajo lahko programiraš na več načinov, vendar glede na to, da zagotovo nimaš originalnega "BOX'a", imaš možnost programiranja preko glave postaje ali enostavnejše z direktnim programiranjem Proma s pomočjo Eprom programatorja.

Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pogledal link in sem s pomočjo metode, pri kateri pritisneš 1 in * . POjavi se mi na zaslonu service mode, ampak ko naprimer vnesem številke 001 sploh ni nič. Vnesem in se service mode kar izklopi.
_________________
Lep pozdrav !!


Nazadnje urejal/a Pionner Ned Apr 08, 2007 6:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2004 20:55
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne gre za ključ ampak za škatlo, katera se imenuje Patsy (mislim, da je tako, seveda pa je teta Roza naredila svoje), v kateri je vmesnik in preko katerega si z ustreznim programom na PC-ju programiral postajo,
druga možnost je, da daš postajo v t.i. "sevice mode", kar lahko storiš, če imaš ustrezno sprogramiran ključ, katerega vstaviš v podolgovato odprtino na desni strani postaje in potem postajo programiraš s pomočjo tipkovnice na postaji,
v "service mode" pa lahko daš postajo tudi s pomočjo konektorja na zadnji strani postaje na naslednji način : povežeš pin 3 in pin 16 med seboj, to povezavo pa preko pull-up upora vrednosti 220 ohm na pin 9 (5V). Vse to je opisano na povezavi, katero ti je dal Vlado,
četrta pa je, da vzameš Prom iz postaje in v njega vpišeš kar je potrebno (seveda z HEX urejevalnikom in programatorjem Epromov).

Samo vpisovanje frekvenc pa ni ravno tako enostavno, kajti vpisujejo se frekvence (oz. delitelj) VCO-ja tako za RX kot za TX, saj se le ti dve frekvenci v primeru CQM611x razlikujeta za 45MHz. Za vsak par frekvenc pa je potrebno vpisati 6 Bytov samo za frekvence, poleg tega pa postaja pozna še subtone in signalizacijo (temu so pri Stornu rekli telegrami) pa še kaj bi se našlo(izhodna moč, zvočnik odprt/zaprt, NF jakost....).

Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha tako. Bom kar EPROM dal nekomu sprogramirati, ki ima tako postajo kot jaz. Ali mogoče kdo ve kje naj ta EPROM kupim, kakšna je oznaka?
_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo je to, da so začele krožiti te postaje okoli... kot je omenil že Jaka,
Najprej povej nekaj podrobnosti kakšno postajo imaš. Ali imaš na glavi luknjo za EEPROM ključ. Točno oznako postaje, ki je napisana na robu.
Jaz sem to postajo kupil leta 1995 in jo imam še danes (najboljš postaja kar jih poznam - robustna in neuničljiva). Uporabljam EF software. Imam tudi program za računalnik tako, da vse parametre frekvence vpišeš tam.
Napiši še to..., ko jo prižgeš kaj napiše po cca 15sec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam model CQM6662S. Na sprednji plošči je odprtina za ključ, vendar nimam tega ključa. Po 15 sekundah mi deliuje normalno, če to misliš. Prižgem napiše Storno 6000 self test ok. Potem pa napiše A56 C46 na primer.
Ali mi lahko poveš kako je z mikrofonom. Postaje še nisem imel priložnosti sprobati, ker tudi antene nimam, pa še preprogramirati jo je treba. Ali lahko izhod uničim če stisnem mikrofon?

_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2004 20:55
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš UHF postajo za frekvenčno območje 403.0-470.0 MHz, tako da z VHF-om ne bo nič.

Kar se pa odprtine tiče, sta lahko na desni strani dve odprtini. Ena na spodnjem delu postaje, s pomočjo katere lahko izvlečeš postajo iz nosilca postaje in druga, katera je podolgovata, ta pa je namenjena posebnemu elektronskemu ključu v katerem je EEPROM.

Postaje ne boš uničil, saj ima zaščito. Takoj ko SWR preseže določeno vrednost bo postaja omejila tok končne stopnje.

Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm. Sem gledal na linku kjer je slika in ugotovil, da nimam odprtine za EEPROM ključ ampak imam samo odprtino desno spodaj. Kaj pa sedaj.

BOJAN kako si ti povezal postajo z računalnikom? Verjetno si že imel zraven kabel oz. karkoli, ko si jo kupil.

Kako pa naj jo jaz povežem z računalnikom?

_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 6:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imama VHF postajo. Res je, da je že dolgo od tega ko sem jaz programiral... jaz sem na računalniku vpisal vse frekvence, tonske sisteme itd. po potrebi pa sem malenkosti spreminjal preko tipk na postaji. Potem program naredi hex file, katerega je potrebno naložiti v EEPROM 2816. To zelo enostavno narediš z programatorjem za eeprome. Programator za te postaje je precej zakompliciran, tako da se ga nisem lotil narediti, ker tudi točnega načrta nisem imel.
Vprašanje je kateri software imaš. Če imaš kakšno posebno verzijo boš moral zamenjati za EF ali pa dobiti podatke za obstoječi software.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pionner
Mojster


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:46
Prispevkov: 27

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločil sem se, da bom kar čip sprogramiral. Ampak ne vem kateri je to, ker sta dva notri. Zanima me ali lahko kupim tak čip kje v trogvini npr. v HTE? Da bi ga imel za rezervo.
_________________
Lep pozdrav !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem paralelne EEPROMe kupoval v ICju, a bi pricakoval, da jih ima na zalogi tudi HTE (ne morem preveriti, ker je njihova stran trenutno obupno neodzivna).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group