Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LEDice na zvočniku

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila: LEDice na zvočniku Odgovori s citatom

Zdravo! Najprej se oproščam če je ta tema že bila.Nekaj me zanima kako bi lahko prklopla led diode na zvočnik,da bi utripale po basu?
Vnaprej hvala za odgovor.
LP


Nazadnje urejal/a Pety Pet Mar 09, 2007 7:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za to bi pa rabila neko vezje za utripanje.To bi se dalo z CD4017 in NE555, čisto enostavno.Ali bi želela da utripa po ritmu bassa?
_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj sem iskal po računalniki in našel spodnjo shemo za utripanje:
_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pety, popravi svoje skropucalo tako, da bo napisano v normalni slovenscini, sicer bo tema zaklenjena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djsdejan
Novinec


Pridružen/-a: Sob Dec 2006 12:18
Prispevkov: 5
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Nevem zakaj bi kompliciral z nekimi vezji, jaz sem v avtu rešil ta problem tako, da sem 6 led diod vzporedno povezal in utripajo po glasbi. Lahko bi dal kak predupor pred diode samo potem bi mi utripale samo kadar bi radio bil zelo naglas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Za to bi pa rabila neko vezje za utripanje.To bi se dalo z CD4017 in NE555, čisto enostavno.Ali bi želela da utripa po ritmu bassa?


Ja da bi utripale po basu.A tisto vezje ko si mi dal spodaj,pol deluje tako da utripajo po basu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Pety, popravi svoje skropucalo tako, da bo napisano v normalni slovenscini, sicer bo tema zaklenjena.


Ja ,sem popravila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

djsdejan je napisal/a:
Lep pozdrav!
Nevem zakaj bi kompliciral z nekimi vezji, jaz sem v avtu rešil ta problem tako, da sem 6 led diod vzporedno povezal in utripajo po glasbi. Lahko bi dal kak predupor pred diode samo potem bi mi utripale samo kadar bi radio bil zelo naglas.


Ja,jaz bi rada priklopla na zvočnik na stolpu,tako da nucam saj predupore,ker drugače ne dela,ker se diodice skurijo,zarad previsoke napetosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej uporabi lowpass filter, da iz signala izlocis srednje in visoke tone in ti ostanejo samo basi, potem signal usmeri ter ga pripelji na tranzistor, ki bo skrbel za napajanje LEDic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2007 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pety je napisal/a:
djsdejan je napisal/a:
Lep pozdrav!
Nevem zakaj bi kompliciral z nekimi vezji, jaz sem v avtu rešil ta problem tako, da sem 6 led diod vzporedno povezal in utripajo po glasbi. Lahko bi dal kak predupor pred diode samo potem bi mi utripale samo kadar bi radio bil zelo naglas.


Ja,jaz bi rada priklopla na zvočnik na stolpu,tako da nucam saj predupore,ker drugače ne dela,ker se diodice skurijo,zarad previsoke napetosti.


Pety,

lahko uporabiš Light show, s tem, da uporabiš Low pass (nizkoprepustni) filter, ki prepuča samo nizke frekvence, ostale pa zaduši.

Shem za light show je bilo nekaj v reviji Svet elektronike:

http://www.svet-el.si/cgi-bin/art.cgi?keyword=light+show&action=I%9A%E8i

ali jih poišči na google.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Najprej uporabi lowpass filter, da iz signala izlocis srednje in visoke tone in ti ostanejo samo basi, potem signal usmeri ter ga pripelji na tranzistor, ki bo skrbel za napajanje LEDic.


Hvala za pomoč! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pety
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2007 20:02
Prispevkov: 6
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Pety je napisal/a:
djsdejan je napisal/a:
Lep pozdrav!
Nevem zakaj bi kompliciral z nekimi vezji, jaz sem v avtu rešil ta problem tako, da sem 6 led diod vzporedno povezal in utripajo po glasbi. Lahko bi dal kak predupor pred diode samo potem bi mi utripale samo kadar bi radio bil zelo naglas.


Ja,jaz bi rada priklopla na zvočnik na stolpu,tako da nucam saj predupore,ker drugače ne dela,ker se diodice skurijo,zarad previsoke napetosti.


Pety,

lahko uporabiš Light show, s tem, da uporabiš Low pass (nizkoprepustni) filter, ki prepuča samo nizke frekvence, ostale pa zaduši.

Shem za light show je bilo nekaj v reviji Svet elektronike:

http://www.svet-el.si/cgi-bin/art.cgi?keyword=light+show&action=I%9A%E8i

ali jih poišči na google.

Lp
Jure


Hvala za pomoč!
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group