Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Target 3001! - programski paket za elektronike
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim za pomoč pri Target programu in sicer bi rad imel kurzor pri postavljanju elementov velik čez cel zaslon.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Mojster


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 12:53
Prispevkov: 30

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klikni F8. Enkrat za 90 stopinj, 2x za 45.

LP, g

p.s. Potegni si dol tole:
http://www.target-3001.de/target/english/quickreferenceguide.pdf

Praktično vse, kar rabiš, na dveh straneh ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Zanima me kako je s prikljucitvijo napajalnih nogic na cipih. Verjetno je na shemi potrebno dodatno dodati se. Prosim za ta napotek.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ze nasel. Nadaljujes s postavljanjem cipa

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2012 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mucek

Vprašanje za Target. Ko sem dokončal vezje v PCB bi rad da bi se vezice kjer je mogoče odebelile, tanke pa bi ostale samo pri prehodu med pini. Je kakšen ukaz za to?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Mojster


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 12:53
Prispevkov: 30

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 13, 2012 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Huh, dobro vprašanje! Smile
V bistvu takega ukaza ne poznam ... Sam sem navadno delal to ročno, če pa ugotoviš, kako zadevo narediti avtomatsko, le javi Smile.

LP, g
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poslal vprašanje na target. Morda veš ukaz za preštevilčenje oznak R!, R2 itd v zaporedju od vrha proti dol

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
lepo prosim za pomoč.

Namreč izdelujem TIV.Vse elemente kot SMD in THT hočem imeti na zgornji strani vezja.Vedno dam autorouter,ker je hitreje.Če imam dvostransko vezje (že moreš izbrati na začetku projekta) mi SMD komponente položi na spodnjo stran THT komponente pa na zgornjo stran in jih normalno poveže.Potem sem probal enostransko vezje,vse elemente (THT in SMD) imam na eni strani vezja.Ampak mi jih noče povezati,seveda če sem izbral enostransko vezje.Torej kje se nastavi ali je kje kakšen ukaz da bi imel SMD in THT na enaki strani plate in da je dvostransko vezje zaradi vij in povezav.

Najlepša hvala za pomoč.

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2012 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že našel Smile

Mogoče ve kdo kako se reče ukazu da ti elemente postavi tako kot jih imam v shemi v PCB-ju?

Hvala.

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JUS
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2012 8:17
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ukaza za avtomatsko debelitev vezi v programu target ni! Je pa ukaz za preštevilčenje elementov po shemi ali po pcb vezju in sicer z ukazom action/reorganization

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem samo še nekaj me zanima.Ko sam izdelujem povezave na PCB.Kako se preklopi med zgornjo povezavo in spodnjo.Ko potegnem zgornjo in postavim vijo mi ne nadeljuje po spodnji ampak kar po zgornji.Vedno mi samo po zgornji.Kako se prestavi na spodnjo vezavo.Sem že probal tipke T,B.....

Grem se še mal špilat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Našel......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Novinec


Pridružen/-a: Čet Mar 2010 8:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 01, 2020 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me kako v Target programu nastaviš otoček (velikost bakra) pri elementu in velikost luknje v okočku? Na primer pri uporu bi rad nastavil večjo površino za spajkat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan_SE
Mojster


Pridružen/-a: Pon Feb 2008 13:01
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2020 8:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Targetu moramo najprej ONEMOGOČITI izbiro celotne komponente (Always select entire component ne sme imeti kljukice!), potem lahko kliknemo na katerikoli element komponente in si ogledamo njegove lastnosti ( z desnim klikom element izberemo, z levim dobimo menu, kjer je čisto na koncu možnost izbire "Edit properties..."), tudi za otočke (pade), in vse si lahko nastavimo za vsak otoček neodvisno ali za celo skupino izbranih otočkov.
Ko končamo, ponovno OMOGOČIMO izbiro celotne komponente (ko kliknemo na katerikoli element komponente, je izbrana v celoti, hkrati premikamo in vrtimo vse elemente, ki sestavljajo komponento).

To je o tem na kratko!

Bojan[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group