Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

senzor za odprtje vrat

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
roki125
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jan 2007 13:53
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2007 2:07 pm    Naslov sporočila: senzor za odprtje vrat Odgovori s citatom

pozdravljeni, to je moj prvi post na forumu, upam da sm zadel temo Smile

nekaj časa me že matra kako bi naredil nek senzor v velikosti tistih na zadnjem odbijaču avtov (za detekcijo objektov za avtom), moral bi biti pa tak da ko položiš roko na njega ali pa jo postviš prek njega največ 10cm stran odda nek signal ki bi ga nekako potem pretvoril v 12v signal ki aktivera motorček a se odprejo vrata na avtu... mel bi pa te senzorje namesto kljuk na avtu... pač namesto da poegneš kljuko daš roko čez senzor in vrata se odprejo... Very Happy

hvala za pomoč Wink

lp rok...


Nazadnje urejal/a roki125 Sre Jan 17, 2007 11:02 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2007 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa silno matra tvoje smetenje; popravi svoje sporocilo, sicer bo tema zaklenjena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roki125
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jan 2007 13:53
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2007 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Mene pa silno matra tvoje smetenje; popravi svoje sporocilo, sicer bo tema zaklenjena.


wtf, ne vem kako je do tega pršlo! jst nč kriv...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila: senzor za odpiranje vrat Odgovori s citatom

Rok,
tudi na sosednjem forumu so bili jezni na napisane besede . . .
Tako kot si se opravičil tam lahko to narediš tudi na tem forumu in popraviš svojo pisavo (že v naslovu si napisal VRET namesto VRAT).

Predlagam ti da najprej narediš mahanski del svoje naloge ki mi se zdi težji in bolj zapleten kot elektronski del. V skrajnjem primeru lahko uporabiš samo zakasnilno vezje in signal od centralnega zaklepanja zakasniš tako da se bodo vrata voznika odprla potem ko jih odkleneš (na ta način lahko preizkušaš svojo mehansko izvedbo). Predvidevam da centralno zaklepanje že imaš. Mehanizem kljuke boš že premaknil samo vrata moraš potem še potisniti navzven ker bodo drugače ostala na pol odprta in boš vseeno moral prijeti za kljuko! Kot so ti že povedali za senzor lahko uporabiš kapacitativni senzor ali pa IR refleksni senzor ali pa RFID kartico ter z njo istočasno in odkleneš in odpreš vrata ker je dobro kodirana.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group