Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Rad bi naredil ...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2007 3:33 pm    Naslov sporočila: Rad bi naredil ... Odgovori s citatom

Upam, da nisem napačno uvrstil mojega vprašanja, ali da se podobna ali enaka-ista tema ni že kje znašala Sad ) Želim narediti policijsko sireno, da ni ravno na najlažji ravni (kakšna otroška- verzija). Če je možno čim več povedati o tej zadevi kar povejte. Laughing Dobrodošli linki, sheme, slike čim več o tem. Hvala za prijaznost vsem Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2007 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na drugih forumih so bile debate o tem pa si preberi eno
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2007 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sandi tako na kratko in samo ti si mi odgovoril, pa sem že dobil vse potrebne informacije. Res hvala ti za tako pomoč !
Se že lotevam "projekta" , tam na drugem forumu je res vse podrobno opisano, zato grem izdelavi naproti. Še 1x Sandi hvala lepa za te izčrpne informacije.


Nazadnje urejal/a cofko Tor Jan 16, 2007 7:03 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2007 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko boš kaj naredil se malo pobahaj z izdelkom (mogoče kakšne slike tiv, izdelka..)
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sandi problem je samo v tem, če bom uspel dobiti IC - UM3561, ki je primerno za izdelavo tega izdelka.(spisek za potrebne elemente sm že oddal v trgovini IC-bom videl če bom dobil željeni IC). Drugače pa nisem ravno nameraval tega narediti na TIV ampak bom še premislil, če bo zvok nepopačen in bo dovolj glasen se zna zgoditi da pristane to na TIV-u in v avtu. Laughing Se bom pa "pobahal" če želiš Laughing lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šele po enem tednu sem dobil elemente iz trgovine IC, res da je bilo na spisku morda več elementov toda da so za to potrebovali cel teden res ne vem. Sad Rad bi povedal bistvo in zraven tega postavil vprašanje ! Dobil nisem željenega IC-ja UM3561, ki je glavni del vezja, kaj sedaj narediti, če kdo ve kje bi se ga dalo dobiti, nam mi prosim pove, ker ga "baje" na slovenskem trgu ni mogoče dobiti, kupil bi tudi iz tujine samo kako to narediti in kje ? Predlagajte prosim, karkoli ! Havala Surprised
_________________
Pomagam, če vem <-> Vprašam, če nevem.


Nazadnje urejal/a cofko Sre Jan 24, 2007 4:28 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej v Farnellov katalog (vtipkaj Farnell v Google); ce ga najdes tam, potem ga lahko v ICju narocijo. Cena je seveda visja kot tista v katalogu, a ga vsaj lahko dobis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2007 6:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa naredi zadevo z 2xNE555 (http://www.japina.eu) ali enkrat NE556 (bo treba malce predelati načrt s prej omenjene strani).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2007 8:14 am    Naslov sporočila: rad bi naredil Odgovori s citatom

UM3561 sem pred leti kupil v Conrad-u.
Vlado


Nazadnje urejal/a Vlado Sre Jan 24, 2007 4:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem trem za odgovore, toda gustav tole so mi tudi v IC-ju svetovali, vendar na farnell-ovi strani pod search ne najde tega IC-ja ( UM3561 ) kaj sedaj ?
Prosim še za kakšno pomoč ali namig. Hvala Surprised

_________________
Pomagam, če vem <-> Vprašam, če nevem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, to pa zna biti precej neprijetno. Ce ga nimajo vecji prodajalci, potem je mozno, da se jih ne da vec dobiti. Poglej se pri Digikey-u, Vlado pa je omenil tudi Conrad.

Ce ga ne bos mogel dobiti, razmisli o alternativah (mikrokontroler z D/A izhodom recimo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V HTE v Celju so mi rekli da v MB je še eden če pa želim več kom bi jih pa naročili.
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cofko
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:32
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sandi sedaj si me le začasno razveselil Laughing A če jih imajo resnično v Mariboru, grem ponje oz. jih naročim, da mi pošljejo no vsaj enega. Potem pa bom resnično srečen, za vedno. Cool Sedaj upam ,da resnično dobim IC, da pričnem z delom. Laughing Sandi še 1x ti hvala, da si se potrudil mogoče samo zame. Hvala Exclamation
_________________
Pomagam, če vem <-> Vprašam, če nevem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojdi v LJ v HTE in se dogovori, da ga dobijo, ravnokar sem pogledal na spletni katalog pa ga ni na zalogi (cena okrog 2€). Uporabi UM3561A je tudi generator sirene .
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeno integrirano vezje bo v HTE LJ čez 3 tedne. Ravno danes sem jih naročil večjo količino, ravno v namen izdelave siren, na moji strani pa bo objavljen tudi projekt sirene, tiskano vezje pa bo mogoče dobiti narejeno, oziroma ga boste izdelali po objavljeni predlogi. Kot kaže, so nekje v Evropi omenjeni čipi še na zalogi, ker če ne se jih ne bi dalo naročit.
_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group