Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Revija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa moti kvaliteta ispisa programov v zadnjem članku o C jeziku so katastrofa v spletni naročnini. Slika je v polni resoluciji kot jo je mogoče sneti.


program.bmp
 Description:
 Filesize:  369.11 KB
 Viewed:  6635 Time(s)

program.bmp



_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 7:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Srečko,

res je, kar praviš, saj to moti tudi mene. Žal smo prevečkrat odvisni od avtorjev, ki se - ali pa se ne potrudijo, da dajo od sebe tiskano vezje v merilu 1:1. Mi sicer ponavadi opozorimo, da želimo imeti vezja v naravnem merilu, vendar od nekaterih avtorjev tega enostavno ne moremo dobiti.

Lp
Jure


Torej je vse kar pride k vam dobro? Ce je temu tako, so avtorji skrajno neresni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glitch je napisal/a:
Jure je napisal/a:
Srečko,

res je, kar praviš, saj to moti tudi mene. Žal smo prevečkrat odvisni od avtorjev, ki se - ali pa se ne potrudijo, da dajo od sebe tiskano vezje v merilu 1:1. Mi sicer ponavadi opozorimo, da želimo imeti vezja v naravnem merilu, vendar od nekaterih avtorjev tega enostavno ne moremo dobiti.

Lp
Jure


Torej je vse kar pride k vam dobro? Ce je temu tako, so avtorji skrajno neresni.


Ni res, da kar pride k nam je dobro, pač pa se mi zdi bolj pomembno, da je članek dober - včasih tudi na račun predloge TIV.

Lp
Jure

PS: res je, da je dobrih avtorjev malo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predloge tiskanega vezja so ali pa tudi niso v M=1:1 čeprav tako piše.
Tiskarna lahko delno tudi popači ali spremeni velikost, čeprav se v modernih tiskarnah to niti ne dogaja ali pa so odstopanja zelo majhna.

Fotokopiranje predloge je bolj izhod v sili, ne bom pa trdil, saj tega ne prakticiram. Če že kopiram predlogo, potem jo skeniram in potem grafično obdelam po potrebi, prilagodim velikost če je potrebno ...
Če v reviji ni objavljena velikost v naravnem merilu, naj bo predloga vsak kotirana.

Nekoč se mi je zgodilo, da sem kopiral eno predlogo, ki je bila čez celo stran, pa je bila dobra 2,5% premajhna ... gor so bili tranzistorji TO3 ki potem jasno da niso šli v vezje. Na prvi pogled je bilo v redu, le predloga je bila toliko manjša. Potem sem skenirano predlogo enostavno povečal.
Kako ugotoviti pravo velikost? če je na plošči kakšen element, za katerega so dimenzije poznane, si lahko pomagamo z izmero razdalje luknjic in preračunamo če je predloga točna, prav tako lahko preračunamo faktor, za katerega moramo predlogo spremeniti, če je to potrebno. Stvar ni zakomplicirana, zahteva pa svoj čas.

Ali bo avtor objavil predlogo v polni velikosti in resoluciji, pa je stvar avtorja. Vsekakor bo resen avtor ponudil predlogo v obliki ki omogoča izdelavo filma v veliki natančnosti, seveda bo predlogo dal tudi v elektronski obliki na internet, lokacija pa je spet stvar izbire. Če ima avtor svojo spletno stran ali pa bo seveda revija to objavila na svoji spletni strani.

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Moti me to, da predloge za tiskanine niso v merilu 1:1 in danes spet ko imam čas gledam revijo in je predloga za kontrolo luči prevelika ostali dve pa sta premajhni.V prejšni št.pa so bile predloge o mali šoli za "C"
programiranje preveliki.


Če kdo želi lahko vedno pri meni dobi stvar v pdf obliki, ki načeloma ne popači velikosti. Na ves postopek - od zlaganja revije pa do tiska tudi avtorji ne moremo vplivati. Predobro pa vem, da je to kar dolga pot. Na tej poti pride do "popačenj". Nekaj časa sem se trudil to reševati. Kasneje sem spoznal, da je to delo brez konca. Za resno reprodukcijo je treba imeti nekaj, kar ne naredi tako dolge in občutljive poti.

Nekatere revije so v preteklosti ta problem reševale s tem, da so objavljale na srednjih straneh filme. To je v današnjih časih neprimerno drago. Še posebej zato, ker je na razpolago internet.

V svojih člankih vedno navedem tudi svoj elektronski naslov. Če bo koga resno zanimalo so vsi "filmi" v elektronski obliki na razpolago.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sandi je napisal/a:
Mene pa moti kvaliteta ispisa programov v zadnjem članku o C jeziku so katastrofa v spletni naročnini. Slika je v polni resoluciji kot jo je mogoče sneti.


Sandi,

pravzaprav smo med kladivom in nakovalom... Če damo na server PDF v polni resoluciji, potem ne pridobimo veliko na kompresiji in se bodo naročniki pritoževali, da so datoteke prevelike, če pa zmanjšamo resolucijo, pa dobimo to, kar si navedel.

Pri programih je sreča v toliko, da je avtor ponavadi toliko pripravljen pomagati, da pošlje program našim bralcem - razen, kadar je program zaščiten in ga avtor ni pripravljen dati od sebe.

Kot je omenil Darko, mu pošlji mail in bosta zadevo uredila.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče tiv je res, da je problem prostor kar je pa teksta (program) pa se prepiše in je takšne kvalitete kot tekst članka.
_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2007 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res, ne vem zakaj mora biti tekst v slikovni obliki.
_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Novinec


Pridružen/-a: Pon Sep 2006 12:37
Prispevkov: 2
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Celotne revije št. 142 ne morem downloadati, grejo pa posamezni članki.

Ko vpišem email in geslo za downloadanje napiše, da datoteka ne obstaja.

Ali ste ostali naročniki na elektronsko obliko revije lahko downloadali to številko.

_________________
LP
Sašo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group