Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

izdelava ojačevalca
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kroni
Novinec


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 22:25
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2006 10:57 pm    Naslov sporočila: izdelava ojačevalca Odgovori s citatom

kkr že vsi veste so ojačevalci kr dragi,zato sm se odloču da bom ga probu nardit sam.Težava pa je , da nimam ne načrta ne materiala.Zato me zanima če mi lah ker pomaga.(hišni ojačevalc) za woofer 60W RMS pa 8 ohm

lp kroni

Prosim, da popraviš tvojo slovenščino! Sporočila nisem brisal, lahko ga pa sam popraviš in potem povečaš tako, da bo berljivo.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2006 2:29 pm    Naslov sporočila: Re: izdelava ojačevalca Odgovori s citatom

kroni je napisal/a:
kkr že vsi veste so ojačevalci kr dragi,zato sm se odloču da bom ga probu nardit sam.Težava pa je , da nimam ne načrta ne materiala.Zato me zanima če mi lah ker pomaga.(hišni ojačevalc) za woofer 60W RMS pa 8 ohm

Katastrofa od sporočila. S slovenščino si pa res skregan Rolling Eyes
Ja, nisi pa napisal, ali mora biti obvezno za 8 ohm zvočnik? predvidevam, da imaš doma tisti 60W 8ohm zvočnik, ki ga omenjaš.
Predlagam, da narediš eno preprosto zadevo, mogoče kar na 12V napajanje s TDA1562Q

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kroni
Novinec


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 22:25
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 9:39 pm    Naslov sporočila: Re: izdelava ojačevalca Odgovori s citatom

Kakor že vsi veste so ojačevalci kar dragi, zato sem se odločil da ga bom poskusil narediti sam. Težava pa je, da nimam ne načrta ne materiala. Zato me zanima če mi lahko kdo pomaga. (Hišni ojačevalc) za woofer 60W RMS pa 8 ohm.

lp kroni

Sem še jaz malo popravil, da te Jure spet ne najuri ! VolkD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 10:24 pm    Naslov sporočila: Re: izdelava ojačevalca Odgovori s citatom

kroni je napisal/a:
Težava pa je, da nimam ne načrta ne materiala.


Ja, pa znanja tudi nimaš. Veš kaj, jaz bi ti svetoval, da kupiš kak kit-komlet. Tu boš dobil material, ki bo ustrezal, navodila bodo pa tudi zraven. Ko boš imel kake bolj konkretne probleme, ti bomo pa konkretno pomagali.

Mislim, da imajo v uredništvu ene kite, a nisem prav sigurem. Povprašaj, če je še na zalogi.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kroni,

v Virtualni trgovini poglej KIT komplete Brutus, kjer najdeš 100W in 170W, mono ali stereo:

http://trgovina.svet-el.si/products.php?catid=1&PHPSESSID=92c218317f3c61d9d697ee4e7eb22723

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ti je reber kar dobro svetoval. TDA je v tvojem primeru prava izbira (in finančna in kar se znanja tiče tudi). Če pa hočeš vseeno poizkusiti s klasiko (tranzistorji) pa RES nimaš denarja, sem ti pripravljen odstopiti par tranzistorjev, hladilnike in nekaj ostalega materijala, kaj malega boš pa moral sam prispevati (kupiti).
_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kroni
Novinec


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 22:25
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja zdej sem naročal kit brotus 100W/M.Zanima me še , če je treba še kaj posebej kupiti in če kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kroni je napisal/a:
Ja zdej sem naročal kit brotus 100W/M.Zanima me še , če je treba še kaj posebej kupiti in če kaj.


Ja, bo treba kupiti transformator: 2x25V / 100-150W, poleg tega moraš narediti napajalni del - vse to je razloženo v navodilih. Za hladilnik lahko uporabiš aluminijaste profile ali PC hladilnike, ki imajo vgrajene ventilatorje.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pri brutusu je še cel kup skritih stvari, ki jih moraš kupiti in narediti. Tukaj je komplet usmernik in transformator.
No, tudi pri TDA1562Q rabiš napajanje 12-14V ampak za to lahko uporabiš tudi akumulator ... za začetnika je včasih že velik finančni zalogaj, če mora vse kupit, če pa lahko uporabiš nekaj kar že imaš ... pa je toliko lažje, tudi računalniški napajalnik, rahlo predelan, je dober za TDA1562Q . Trenutno je elektro-n forum še nedostopen za stare teme, zato ti ne morem dati povezave, kjer je objavljen projekt z omenjenim integriranim ojačevalnikom.
Za začetnika je dobro oboje, tudi TDA7294 je zelo v redu in s tem tudi ojačevalnik narejen s tem čipom, poimenovanim kakorkoli že, v bistvu je to D-MOS 100W.
Če pa mi pošlješ mail pa lahko dobiš celotno dokumentacijo za gradnjo 70W ojačevalnika s TDA1562Q , napajanje na 12V, primeren tudi za v avto.

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kroni
Novinec


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 22:25
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2007 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prejšni teden je končno prispela pošiljka z ojačevalcem.Zgradil sem ga z manjšo težavo,saj sem še le osnovnošolec in nisem vedel kaj pomenijo črtice na kondenzatorjih in uporih Embarassed . Very Happy No važno je da je vezje sestavljeno in da dobim hladilnik Very Happy .
A težava je nastala pri napajalnikom.Nisem prepričan ali je potrebno priklopiti napajalnik 2x25V ali le 25V saj je ojačevalnik mono ne stereo.
Za odgovore se že naprej zahvaljujem.


Nazadnje urejal/a kroni Čet Jan 25, 2007 7:42 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2007 7:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kroni je napisal/a:
Nisem prepričan ali je potrebno priklopiti napajalnik 2x25W ali le 25W saj je ojačevalnik mono ne stereo.


Napajalnik naj bo narejen tako, kot je pisano v navodilih - v kolikor si vzel katerega od Brutus ojačevalnikov.

Napajalna napetost transformatorja naj bo 2x25V (ne W!!), če pa kaj ne bo jasno pokliči v uredništvo revije Svet elektronike na tel. 01-54-914-00.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
McMatthew
Mojster


Pridružen/-a: Čet Maj 2007 8:01
Prispevkov: 20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 6:27 pm    Naslov sporočila: LEP POZDRAV Odgovori s citatom

Zdravo mene pa zanima nekaj.Jaz sedaj delam ojačevalec 2x45 W pa je v načrtu čip TDA 8560 Q sedaj pa tega čipa nikjer nimajo več pa me zanima če kdo ve če bi bil tale v redu TDA 8563 Q DELUJE NA ISTI "PRINCIP" in ojača isto kot tda 8560 q.kakšna je razlika tega TDA 8560 Q od TDA 8563 Q če kdo ve.
_________________
Lp Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonic1
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jul 2006 10:46
Prispevkov: 8
Kraj: Loče

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem enkrat imel opravka z enim izmed teh čipov; spodaj prilagam eno primerjavo...

Razlika bi bila samo v tem kako visok vhodni signal boš priklopil na enega oz. drugega (tako po domače povedano) oz. kako glasno ti bo igral na izhodu; razlika je v ojačanju in šumu (logično, če je ojačanje višje je tudi šum višji) pa tudi detekcija previsokega vhodnega signala (kar je pa tudi odvisno od ojačanja); če sem se kje uštel oz. podal napačno "domačo razlago" pa me prosim popravite.

Jaz bi rekel, da sta zamenljiva med sabo...

lp,
Toni

edit:
prilagam vir od kod je narejen printscreen, mogoče se še kaj drugega "pametnega" najde noter... http://www.nxp.com/acrobat_download/literature/9397/75015648.pdf

edit2: eksterni link do slike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kroni je napisal/a:
Zgradil sem ga z manjšo težavo,saj sem še le osnovnošolec in nisem vedel kaj pomenijo črtice na kondenzatorjih in uporih

Pa mogoče veš za elektrolitski kondenzator,ker ima priključek plus in minus?
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McMatthew
Mojster


Pridružen/-a: Čet Maj 2007 8:01
Prispevkov: 20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2007 7:00 am    Naslov sporočila: ZIVjO Odgovori s citatom

Se pravi ni dosti razlike razen v motnjah, če sem prav razumel.Rzen še nekaj sm videl na te tabeli da ima 8560 q "baje" več ojačanja v dB kot 8563 Q.Kater čip bi pa naprimer ti izbral?Samo tko za informacijo.
_________________
Lp Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group