Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio na 220V

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sanka
Mojster


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:22
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2006 12:10 pm    Naslov sporočila: Avtoradio na 220V Odgovori s citatom

Hy,

Imam avtoradio Kenwood KRC-25R in ker mi leži in se potika po vseh sobah, sem se odločil da bi si naredil iz tega avtoradia tak "domači" radio, ker ga v sobi nimam. In še vprašanje: Kako bi se ga dalo priklopit na napetost 220V??

Če kaj vem o elektriki je to da avtoradio dela na 12V. Embarassed

Imam pa:
-avtoradio
- pripadajoči kabel
-napajalnik Le tehnika 220V IN 1.5-12V OUT

Za priklop zvočnikov pa bom potem gnjavo, ko (če) mi bo uspelo priklopit že samo avtoradio.

Za lažjo predstavo slike(joj samo so z spletno kamero slikane pa so za ku***c)
http://sebastig.5gigs.com/Avtoradio/

No boljše se vidi tukaj:
http://www.le-tehnika.si/index.php?location=737
http://www.phonecar.com/immagini/prodotti/KRC25G.jpg

Za iso konektor vam pa na žalost ne morem poslat kake slike ali kake druge informacije ker nikjer ni slike nobene. Le informacije od mene:
ISO konektor ima na zgornji strani črno pod to rdečo levo od rdeče modro ter nato še rumeno žico. Spodaj pa so tako za zvočnike žice. Zdaj nekaj bi se naj v avtomobilih menjali rdeča žica ki prihaja iz radio naprave ter rumena ki prihaja iz avta....ter obratno potem ostali ki ostnaeta. Ampak sli tukaj to tudi drži?? Upam da me razumete.......
In še finale: Kako naj vse skupaj to pšovežem da bo stvar delovala? Ima mogoče kdo kak link do kakega načrta za to...Tudi vaše inštrukcije bi mi zelo pomagale.

LP

S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JustMe
Novinec


Pridružen/-a: Tor Dec 2006 14:49
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2006 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem hotel avtoradio pripravit do tega da bi lepo igral v povezavi z računalnikom, le da sem poskupal nanj priklopiti še ojačevalec in woofer. Pa mi nekako ni uspelo... Se priporočam za koristne informacije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sanka
Mojster


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:22
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2006 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Heh, v računlanik priklopit, pa woofer pa nevem kaj še vse....madona človek jaz se trudim da bi si normalno zadevo nardil kot "hišni" mini radio" ne pa home entertejnment computer....

Drugače pa si poglej temo ki sem jo odprl na FERI-jevi strani.
http://forum.feri.uni-mb.si/Default.aspx?g=posts&m=6760&#6760


LP

S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2006 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeni napajalnik od LE tehnike ne bo v redu, ker napetost ni stabilizirana.
Raje predelaj star računalniški AT napajalnik nekako takole ali pa malo poišči
Radio ti bo sicer delal, ko boš priklopil oba +12V in maso, kako boš pa uredil vhod, pa je odvisno če radio sploh ima aux vhod, ker če ne, te čaka še ena predelava. Ker pa je videti, da ti je elektrotehnika precej tuja znanost, je mogoče bolje, da radia ne odpiraš dokler še dela in ga raje bolj smotrno uporabiš.

_________________
Kontakt izključno na


Nazadnje urejal/a reber Sre Dec 06, 2006 5:24 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sanka
Mojster


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:22
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2006 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer avtoradio dela normalno, ampak bom poskusil napajalnik predelat do te mere da bo uporaben za radio. A lahko ATX napajalnik predelam isto kot AT al je kaj drugače??

REBER: kaj misliš s tem:
kako boš pa uredil vhod, pa je odvisno če radio sploh ima aux vhod, ker če ne, te čaka še ena predelava.

Kakšen vhod?? Za električno napajanje al kaj drugega?? Mi lahko mogoče malenkost bolj razložiš to?

Lep pozdrav,

S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2006 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne preveč starim ATX napajalnikom zadostuje, da sta na glavnem, 20 pin konektorju, staknjena pina 13 in 14 (zelena in črna žica), in napajalnik normalno starta. Med katerokoli rumeno in črno žico bo napetost stabilnih 12V. Toka bo dovolj.
Napetost v avtomobilu ima nazivno vrednost 12V, ki pa lahko naraste do 14V. Tako, da kaka posebna stabilizacija napetosti za napajanje avtoradia ni potrebna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2006 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sanka, razumel sem, da bi rad iz radia naredil kaj več, kot ti radio ponuja, torej poslušanje radia in kaset, mogoče si boš zaželel prek radia poslušat kakšne mp3 ali zvok iz računalnika ... še vedno lahko uporabiš tisto adaptersko kaseto...
_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sanka
Mojster


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:22
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2006 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, to bi potem sčasoma res prišlo ja....sicer nevem če ma aux vhod vem da ima radio vhod za CD/MD changer. ČE je to to?? Ampak kaj mi bo ta vhod če nimam strežnika....Mogoče bi se dalo na computer povezat stvar ali pa kak konverter in na card reader(memory stick, Secude digital)....ampak to so že kr fejst mokre sanje.......

No glavno da mi radio špila.....Mogoče še kdaj zagnjavim za tole zadevo MP3 in CD.......

Lep pozdrav,

S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group