Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Progy-težave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trippp je napisal/a:
hi se enkrat...obstaja morda tudi kaksen nacin kako sprogramirati at90s2343?


Hoj,

90S2343 uspešno programiram s Proggy-jem pri mojem trenutnem projektku Very Happy

Zaenkrat - dokler avtor ne posodobi SW, nastavim uC na 90S2333.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi..ja programiranje ze gre, fuse-bits znajo biti problem Wink Se posebej pri tistih, kjer je rc oscilator na off Sad

Morda le se mini vprasanje, ker to verjetno sodi ze v drugo temo...imas morda kaksne uspesne izkusnje z software uartom? Meni trenutno mece ven same smeti...uporabljam pa rc interni oscilator, ki naj bi bil na 1MHz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloth
Novinec


Pridružen/-a: Čet Dec 2007 20:11
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Proggy mi ne najde Atmega16.
"Slaba povezava ali ni mikrokontrolerja"

Z AT90S8515 deluje vse normalno.

V čem bi bil problem?

edit: tudi na AT90S8515 ne dela več!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trippp je napisal/a:

Morda le se mini vprasanje, ker to verjetno sodi ze v drugo temo...imas morda kaksne uspesne izkusnje z software uartom? Meni trenutno mece ven same smeti...uporabljam pa rc interni oscilator, ki naj bi bil na 1MHz.


UART na interni oscilator dela OK, vendar sem imel 300 Bd, ne vec Sad

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sloth je napisal/a:
Proggy mi ne najde Atmega16.
"Slaba povezava ali ni mikrokontrolerja"

Z AT90S8515 deluje vse normalno.

V čem bi bil problem?

edit: tudi na AT90S8515 ne dela več!



Uh, tole bo pa težko rešiti preko foruma... Ali si Mega16 programiral direktno v MiniPin ali si imel kakšen adapter?

Ali si slučajno pritisnil kakšen fuse bit pri 90S8515, da se zdaj ne oglaša več?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sloth
Novinec


Pridružen/-a: Čet Dec 2007 20:11
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:


Uh, tole bo pa težko rešiti preko foruma... Ali si Mega16 programiral direktno v MiniPin ali si imel kakšen adapter?

Ali si slučajno pritisnil kakšen fuse bit pri 90S8515, da se zdaj ne oglaša več?

Lp
Jure


Ne uporabljam minipin. Ne tudi fuse nisem nič pritisnil. Proggy-ja sem poskusil zaenkrat samo na protoboardu. Je možno da bi bilo zaradi slabših povezav tako? Dvomim, ampak ok. Kaj je pri drugih tudi vedno tako, da ko ga znova vklopim v usb ga moram resetirati?
Me zanima kako bo za vikend ko bom poskusil na konkretnem vezju, če se bodo tam tudi pojavili problemi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lmth
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2008 10:17
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo
Sem še začetnik v programiranju zato imam nekaj začetniških vprašanj.
Nabavil sem si programator Proggy ampak mi ne dala ok ko hočem sprogramirati mikrokontroler atmega 8 mi napiše Slaba povezava ali ni mikrokontrolerja.Programiram ga pa kar na testni ploščici.Zanima me pa naslednje ali je potrebno vcc napetost kje nastaviti in ali jo na atmega 8 zvežem na nogico kjer ima čip AVCC ali VCC ?In ali se napetost pojavi samo ob programiranju ali je prisotna vse skozi ko je atmega 8 priklopljen na Proggy.


Hvala za odgovore.
Bosti Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 2:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.
Napetost vežeš samo na VCC. Lahko pa je tudi potrebno posebaj pripeljati napetost 5V samo to nisem 100%.
Pa še to ali uporabljaš zunanji ali interni kvarc(crystal)


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lmth
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2008 10:17
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zunanjega kristala nimam.A potem ga morem imeti ali ima atmega 8 že kar svojega.Kako pa potem pri programiranju. Za kristal je SCk signal ?


Hvala


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kristal veži na priključke xtal1 in xtal2, sicer se pa prijavi na Bascom delavnice, tam bomo tudi o tem govorili...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kristal veži med xtal1 in xtal2, pa med tedva priključka pa maso daj 27pF kondenzatorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lmth
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2008 10:17
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo
Hvala za odgovore.
Mi je uspelo pognati progy Wink
Napaka je bila da nisem imel kondenzatorjev in kristala.

Lp Bosti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlabo
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 15:17
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nebom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprašal.
In sicer me zanima kako naj s proggyem sprogramiram atmega168. Naredil sem nareč TIV, vse lepo zrihtal, zdaj pa hočem sprogramirati in vidim da ne podpira 168 Rolling Eyes
do sedaj mi je programator lepo služil ko sem delal z drugimi mikrokontrolerji. Zanima me če ima avtor kakšno novo verzijo programa ki bi podpiral več mikrokontrolerjev.
Ali pa če kdo ve za kakšno poceni, enostavno alternativo proggy-ju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

verjetno nisi dobil dopisa, da smo Proggy-ja nadgradili tako, da podpira vse cipe, ki jih podpira Atmelov AVR studio - to je tudi Mega168.

Prosim pošlji Proggy-ja k nam, da ga brezplačno nadgradimo ali pa se osebno oglasi.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zlabo
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 15:17
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uf super! pridem jutri k vam Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group