Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

jdm programator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gojto
Novinec


Pridružen/-a: Sob Okt 2006 14:17
Prispevkov: 4
Kraj: Lucija

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2006 10:56 am    Naslov sporočila: jdm programator Odgovori s citatom

Kupil sem si knjigo programirajmo mikrokontrolerje in sem si sestavil jdm programator kot je prikazano v knjigi ampak mi ne dela. kot kaze ga IC-Prog prbere ampak vanj ne pise. A kdo ve v cem bi lahko bil problem?

lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
damo123
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:30
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2006 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ti uporabljaš USB to RS232 pretvornik - to je meni delalo tezave.

Sicer pa jaz sedaj programiram na stacionarnem PC in uporabljam:
- winpic - http://www.hamradioindia.org/downloads.php
- jdm programator

Bodi pozoren, kako imaš priklopljene mase, kajti pri RS232 iz PC so nekaj plavajoče te napetosti in ti tudi to utegne delati probleme.

Zadnja tezava pri meni, pa je bila ta, da sem imel predolg kabel :-(
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gojto
Novinec


Pridružen/-a: Sob Okt 2006 14:17
Prispevkov: 4
Kraj: Lucija

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne priklopil sem ploscico direktno na rs232. potem sem nekje tu na forumu prebral, da novejse maticne plosce ne dajo dovolj voltaze in ko sem to izmeril sem videl da mi da najvec 11,2V pic pa potrebuje vsaj 12V (vsaj tako pise). mel sem pa namen poizkusiti s kablom USB na RS232. Pravis da to ni dobra ideja? drugace bom moral privlect s podstresja kak star pentium ali celo 486 v upanju da dajo dovolj voltov. drugace pa imam priklopljeno vse tako kot kaze v knjigi.

hvala za odgovor

lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
egomez
Mojster


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 0:50
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam na com posrtu nekje 10,5V. Z JDM-jem, kot je v načrtu, res nisem mogel nič sporgamirat. Potem pa sem zamenjal zener diodo (mislim da nekej 10V), pa mi je delalo oz. dela, sam ga sedaj ne uporabljam prav pogosto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sulc
Novinec


Pridružen/-a: Čet Feb 2006 18:05
Prispevkov: 6
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Premeri napetosti med programiranjem. Napajanje pica imaš na pinih 5 in 14 in sicer 5v, pin 4 mora imeti vsaj 13v med programiranjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Mojster


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 0:50
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2006 2:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sulc je napisal/a:
Premeri napetosti med programiranjem. Napajanje pica imaš na pinih 5 in 14 in sicer 5v, pin 4 mora imeti vsaj 13v med programiranjem.


No, 13 voltov naj bi bilo po navodilih. V praksi deluje tudi z manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group