Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cena polaganja kablov!!!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2004 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta debata , bi bila primerna za kakšen drug družbeni sistem . Sedaj pa velja tržni sistem , kjer tako razmišljanje ni ravno produktivno. Enostavno ponudba in povpraševanje določita ceno , v določenem trenutku.Da se nebi čudili , lahko samo navedem primer iz tistega dela evrope , kamor sedaj gremo,konkretno iz Trsta, kjer zdravnik , z dokončano fakulteto , vendar pa brez prakse , dela kot navaden smetar , ker enostavno ni imel dovolj denarja , da bi lahko opravil državni izpit(mimogrede po njegovi izjavi tista majhna razlika v plači ne poplača neprimerno manjše obremenitve , ki jo ima sedaj).
L.P iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cipko
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:21
Prispevkov: 8
Kraj: velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2004 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Ko sem bral zgornje prispevke sem se spomnil svojega primera, ko sem gradil hišo. Imam zelo dobro izobrazbo elektro smeri a malo manj dobro plačo. Zato sem se odločil , da za demit fasado sam prilepim stiropor. In ko sem tako lepil, se je od nekod pojavil "maler", ki izdeluje fasade in me prepričeval, da mi on to naredi hitro in poceni. Hitro bi že bilo, poceni in kvalitetno pa sigurno ne. Ko sva ob pivo preračunavala, koliko stane samo lepljenje stiropirja, mi je bilo hitro jasno, da s svojim inženirskim delom nikakor ne morem zaslužiti toliko, kot pa sem prihranil s svojim lepljenjem (gledano na ure dela, ob čistem zraku, neobremenjen s skrbmi, "neobdavčen zaslužek").

Dandanes so vse vrste storitev postale hudičevo drage (ura avtomehanika znaša cca dobrih 5 jurjev, čeprav ima dela za 15 minut).

Mislim, da cena 260 Sit komplet z vsem materialom za kakšen industrijski objekt ni pretirana (ne smemo pozabiti, da so krmilni večžilni in pa komunikacijski kabli precej dragi). Če pa tu res niso všteti razni kanali in uporabljen samo PP kabel potem je malce, vsaj za hrvaške razmere predrago.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group