Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

merilne letve
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2004 8:28 am    Naslov sporočila: Nesporazum? Odgovori s citatom

Gospodje, morda sem napačno razumel jaz, jaz pa mislim, da ste napačno razumeli vi. Jaz mislim, da Damjan nima v mislih pogona mize, temveč samo ugotavljanje, kje miza je. Zato nesporazum z matico.
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wops
Malo narobe sem ga razumel. Embarassed Jaz sem ga razumel, da ze na obstojeco napravo misli pritrditi na mizo matico in na fiksni del navojno palico in to ne za pomik, ampak samo za stetje obratov. To bi gotovo odtrgalo proc nekaj... Ja za pomik mize je to seveda najboljsa resitev. Na stroju, ki jaz delam ima prav tako za osi pomik z "navojnim" vretenom. Namesto matice pa sta notri dve pusi z kroglicami, ki druga drugi preprecuje zracnost. Hitrost pomika taksnega stroja je 6m/min. Nasi novejsi in vecji stroji, pa imajo za pomik zobato letev ter dva zobnika, ki si preprecujeta zracnost. Hitrost pomika tega stroja pa je 15m/min. Govorim o velikih CNC rezkalnih strojih (HVS)

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenuh_
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2004 19:41
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 1:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prvo opravičilo za zamudo in da nisem nič vmes prej posegel. pa saj veste kako je če maš virus, formatiraš disk ....

no ste me prav zastopili da sem mislil da bi se matica pomikala po mavojni palici in res vebi šlo sem tud sam to malo prespal če bi bil navoj zelo gost, če pa bi bil zelo redek (zelo raztegnjen bi pa mogoče šlo)

no pa poglejmo še enkrat od začetka
jaz bi fiksiral na mizo nek komad katerega želim obdelati. na en njegov vogal bi nastavil sveder in to točko definiral kod začetno točko 0,0,0 (x,y,z) nato bi vnesel komando naj se pomakne v smeri x za 50,0mm
in pognal stroj in sedaj bi se stroj začel pomikati v smeri x in ko bi prižel do lokacije 50,0,0 bi se le ta ustavil tako da bi jaz simuliral kakor da je stisnjeno končno stikalo
ta naprava je malo starejša in bi zato tukaj pač moral ustrezno dolečene zadeve predelati ampak to mi je mala malica, ker sem te stroke mi pa glede tehničnega vidika samega idelovanja kako tekoče odčitavati pozicijo svedra dela malo težave.

pa tudi razne oznake nekih CNC in ANC naprav mi niso prav dosti znane saj jaz to delam za kolega in mi res ni to preveč znanosamo vem pa kaj on hoče in sedaj mi je kako naj jaz to čim enostavneje naredim z dikaj sprejemljivo točnostjo.

no pa še neka ideja mi je šonila v glavo Idea in me zanima kaj vi pravite o njej pa če mi bo uspelo jo celo skiciram in prilepim slikico tuki gor
in sicer zamislil sem si takole
na mirujoči (del kateri se ne premika)bi namestil dva ležeja na vsari konec po enega. med njima bi napeljal zobati jermenček in zgornji del pritrdil na del miza kateri se premika, tako da bi se ko se miza pomika desmo z njo premikal tudi jermen in sicer na spodnjem delu levo.
tako bi na spodnjem delu na jermen pritrdil nekaj podobnega kot pri miški in bi se vrtilo v odvisnosti kam in za koliko bi se premaknil zgornji del mize, pa verjetno bi si medtem moral omisliti tudi nek napenjalec jermena in podobne zadeve.
pa me zanima če si gdo predstavlja tako izvedbo in če se mu zdi da sem kje brcnil v temo naj kr pove
no pa hvala za tak odziv in todi pomoč pri tej moji tažavici katero sem spremenil skoraj v katastrofo Very Happy
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenuh_
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2004 19:41
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 2:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no pa sem le inštaliral skenek komaj

no tuki je ena mojih zamisli
za čitalec bi pa uporabil al nekaj podobnega kot pri miški al pa kak digitalni potenciometer kateri se lahko vrti okol in okol
mislim pa da tud napaka če bi se jermen malo raztegnil nebi bila velika in se med samim delovanjem recimo v času ene ure nebi preveč spremenil. potem bi ga pa z vstavitvijo novega komada ponovno nastavili ko bi določali referenčno točko.

sedaj me pa zanima kje bi se pa dalo dobiti kak tak podoben jermenček kot so pri printerjih naprimer a mora biti malo dalši

pa še da mi uspe tole pripeti pa smo zmagali
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group