Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

telefon in internet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2006 11:57 am    Naslov sporočila: telefon in internet Odgovori s citatom

zanima me,ali je mogoce s telefonom dostopati (preko bluetootha) do racunalnika in se povezati na internet?!?!?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2006 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, je mogoce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Embarassed aha,lahko prosim se opisis mogoce postopek oziroma orodja s katerimi bi to lahko naredil?!??!
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne.

Nesejne, en del lahko napisem (kako je mozno to narediti z mojim telefonom - povezati se v internet namrec):

izberes povezavo z napravo (Pair), kjer moras najti svoj BT telefon. Tam vpises nastavitve (gelso itd.) in telefon se potem pojavi kot "modem" v racunalniku. Izberes da bi se preko njega rad povezal v Internet (v Start | Settings | Network Connections se bo pojavila povezava z izbranim imenom oz. v Start | Settings | Control Panel | Internet Options | Connections), povezavo izberes, vpises potrebna gesla/uporabniska imena za priklop (napisana so na strani tvojega ISPja - Mobitel ali Simobil, jaz imam pac Mobitel) in to je bolj ali manj vse. Ko se zelis povezati, kliknes na povezavo in jo vzpostavis, ko se navelicas placevati, jo pa prekines. Nobena znanost Rolling Eyes

Aha, pa se to: tvoje prvo sporocilo je napisano tako odbijajoce (cisto prevec klicajev in vprasajev in dalec prevec ohlapno zastavljeno vprasanje za konkreten problem, ki te najbrz muci), da me je zelo mocno imelo ne-odgovoriti nanj. Ce bi rad dobil dogovor, bos imel precej vec uspeha, ce pises normalno, ne pa kot 7 let star mulc, ki klepeta (po SMSih, kakopak) s svojimi kolegi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kateri telefon pa si to opisal, če smem vprašat?
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, tezko vprasanje: en Siemens, ki ni moj in me oznaka modela ni prevec zanimala - sem samo nastavil vse skupaj in preveril delovanje, redno pa tega nimam kaj rabiti, ker je stacionarni racunalnik pac prikljucen na ADSL Sad Sam imam sicer SE T68i in isto stvar izpeljano z Ipaqom 5550 (PocketPC; povezava v Internet torej, ko recimo domaci WiFi access point ni dosegljiv), a kljub temu, da je doticni Ipaq tudi "racunalnik", predvidevam, da navodila zanj ne bi bila pretirano uporabna glede na postavljeno vprasanje.

Postopek je sicer sila podoben pri obeh, "malih" in "velikih" Windowsih. Obe napravi morata biti "parirani" (geslo !), potem pa samo izberes novi "modem" za povezavo, vpises relevantne parametre (uporabnisko ime in geslo ISPja in nacin pridobivanja IPja in teh zadev) in stvar deluje. Povezovanje sicer traja nekaj casa (nekaj sekund - recimo 5-10), po povezavi pa je vse transparentno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group