Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Komunikacija med AT89C2051

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Endy
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2004 10:00
Prispevkov: 6
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2004 10:33 am    Naslov sporočila: Komunikacija med AT89C2051 Odgovori s citatom

Imam problem s komunikacijo med dvema AT89C2051.In sicer bi si želel da bi iz enega AT89C2051 pošiljal podatke (neko vrednost na drugega) po brezžični poti preko VF modulov (se pravi na eni strani oddajnik na drugi pa sprejemnik)
Na oodjni strani opravljam analogne meritve z komparatorjem in ukazno vrstico Getad2051 kar mi deluje vredu nastane pa problem pri prenosu.
Na odajni stani merjeno veličino vpisujem v byte spremenljivko in jo pošiljam z ukazom print.
Napr:
do
Getad2051=a (in vse kar spada zraven -meritev na LCDju mi deluje ok)
print a
loop
Na sprejemni strani pa jih sprejemam z ukazom Waitkey in izpisujem na lcd ju
Napr:
Do
waitkey= A
waitms 250
cls
lcd A (sprejem deluje ampak prikaz pa je čisto nekaj drugega)
Kje delam napake?
Upam, se bo našla ,da se bo našla kakšna dobra duša in mi pomagala !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2004 7:24 pm    Naslov sporočila: komunikacija Odgovori s citatom

LP!
Tako kot praviš da delaš je v redu .Problem nastane ker modul (sprejemni) ko ni signala na izhodu ima šum,ta pa zmede tvoj sprejemni procesor.Poskusi tako da oddaš več znakov,enega si izberi za start telegrama in če je ta pravi potem sprejemi še podatek.Tako se boš izognil temu da procesor nasprejemni strani prikazuje napačen podatek ki je prišel kot motnja.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2004 7:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj imaš waitms 250?

Pri pošiljanju sestavi telegram več bajtov. Nekaj naj bo bajtov, kot pravi Vlado samo za to, da ima sprejemnik čas, da nastavi smiselno ojačanje, ki je, kadar je tišina, je ojačanje nastavljeno na maksimum in sprejema šum. Ko se bo sprejemnik nastavil, boš tudi na sprejemu te znake sicer sprejel, a ignoriral. Potem naj pride nek bajt, ki naj pomeni 'start'. In od tega bajta dalje pridejo bajti prave vsebine.
Z radijsko zvezo sicer nimam izkušenj, toda žično povezave sem že naredil uspešno. Glej:
http://www.mcselec.com/an_30.htm

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Endy
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2004 10:00
Prispevkov: 6
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2004 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej naj se Vilku in Vladu zahvalim za odgovor in pomoč.
V ponedeljek bom poskusil s tistimi ukazi,ki mi jih je predlagal Vilko pa bom videl,kaj bo. Naj povem,da sem poskusil tudi jaz z žično povezavo in sicer tako da sem direktno povezal TXD pin odajne enote z RXD pinom sprejemne enote,pa sem imel isto zmedo. A je morda napaka ,ker nisem uporabil MAX232 ?! Pri oddajnem in sprejemnem modulu ga ravno tako ne uporabljam,ker sem nekje prebral, da to ni potrebno -ali pa se motim?

LP Endy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2004 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, če jih povežeš na blizu in če sta samo dva, tedaj max232 ne potrebuješ, no če jih je pa več, pa tudi ni max232 tisti ta pravi.

Ja zadeve delajo, niso pa tako preproste. Jaz sem pri tem pazil, da komuniciranje ne postane glavna skrb mikroprocesorja, mikroprocesor mora najprej opravljati svojo osnovno nalogo, med tem, pa, tako mimogrede poslušati, ali mu kdo kaj govori ali zaukaže. Zato je moja zamisel ta, da v glavni programski veji mikroprocesor dela, kar pač mora, ko pa se kaj sliši na sprejemu, to sprejme serial prekinitvena rutina, in šele ko je vsebina sprejeta, tedaj z zastavico (flag, nek bit, ki ga rutina postavi, glavni program pa občasno sprašuje) javi, da je potrebno analizirati sprejeto informacijo...

Pozdrav

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Endy
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2004 10:00
Prispevkov: 6
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2004 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko hvala za vse.Bom jutri videl kaj in kako bom lahko rešil zadevo.Če mi ne bo uspelo ti bom poslal kar oba programa,da boš videl kaj ga krasim.
Zaenkrat pa za vse najlepša hvala
LP Endy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Endy
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2004 10:00
Prispevkov: 6
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko
Zadeva mi je uspela in to deluje brez problema na razdalji cca 500m
z Condradovimi moduli na 439Mhz pojavi pa se je drug problem
GetAD 2051 se mi tepe z drugimi ukazi.Sem nekaj poskušal pa mi ni uspelo.Imaš kakšno idejo?
LP Endy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2004 1:03 pm    Naslov sporočila: Z getad nimam izkušenj Odgovori s citatom

To je menda nekaj v smislu analogne digitalne pretvorbe, kaj ne?
Nekaj sem neuspešno preizkušal se z analogno digitalno pretvorbo na 2051, se pravi na komparatorju p1.0 in p1.1. Obupal sem in sem potem uporabljal I2c Integrirano vezje pcfnekaj, ne vem več kaj, in od takrat uporabljam samo njega.. (Kadar ne morem skozi zid, grem okoli njega.)
Vesel sem, da ti je uspelo!
Pozdrav

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2004 1:05 pm    Naslov sporočila: Še to: At89C2051 ima zelo malo uporabnega Rama Odgovori s citatom

Razlog, da ti ne gre, je lahko, da porabijo zahtevnešje instrukcije več prostora za sklad (stack) kot ga je na razpolago..
_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2004 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Endy,

kakšne težave pa imaš pri A/D pretvorbi z 2051?

Možno je to, kar je napisal Vilko...

Moram reči, da tudi meni ta pretvorba s komparatorjem nikoli ni dobro delal, zato sem uporabil AVR-je. Recimo Tiny26 je tudi 20-pin čip, ki ima A/D pretvornik, EEPROM itd...

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group