Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Delavnica za začetnike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 06, 2006 9:37 pm    Naslov sporočila: Delavnica za začetnike Odgovori s citatom

Delavnica za začetnike

°Svet Elektronike organizira dne 28.7.2006 delavnico za vse, ki bi želeli, a si ne upajo,ne vedo, ali ne znajo. Za vse, ki menijo, da jim je potrebna pomoč pri prvi samogradnji.
°Delavnica je namenjena vsem začetnikom v starostni skupini tja do 18 let.
°Prostih mest je vsega skupaj 10. To pa zato, ker se bomo posvetili vsakemu posebej, vsak se bo naučil vse, kar je potrebno,da sestavi svoj prvi izdelek.
°Ker je en dan malo časa za izdelavo izdelka, smo se odločili, da uporabimo kit komplete.
°Na razpolago so sledeči kompleti:
Koda:
 KIT BRUTUS 100W/M - mono
*KIT BRUTUS 100W/S - stereo
 KIT BRUTUS 170W/M - mono
*KIT BRUTUS 170W/S - stereo
 KIT Ultrazvočni merilnik razdalje
 KIT FM sprejemnik

°Prijavnina je 6000 SIT. V prijavnino je vštet tudi en kit komplet. Za oba kita označena z zvezdico je potrebno doplačilo ( 4000 oziroma 5000 SIT).
°Program je sledeč:
od 9:30 do 10:00 Prihod. Prijava, spoznavanje z ostalimi.
od 10:00 do 11:30 Naučimo se spajkati. Predavanje in nadzoren prikaz osnovnih veščin spajkanja. Individualno učenje vsakega udeleženca pri tej umetelnosti.
od 11:30 do 12:00 Vsak sam preizkusi naučeno znanje.
od 12:00 do 14:00 Pregled kitov, prve montaže elementov.
od 14:00 do 15:00 Kosilo (ni organizirano v okviru delavnice)
od 15:00 do 15:30 tekmovanje v spajkanju (predmet tekmovanja je skrivnost).
od 15:30 do 18:00 Končna sestava kitov, pregled in preizkus delovanja. (komisija bo v tem času ocenila izdelke iz tekmovanja)
od 18:00 do 18:30 Pregled izdelkov, ocenjevanje in razglasitev najuspešnejšega udeleženca.
°Glede na poletni termin smo se odločili, da delavnico organiziramo na obali, točneje v Kopru v prostorih Srednje Tehnične Šole v Kopru (STŠ Koper).
°Prijavite se meni na ZS s polnim naslovom imenom in priimkom. Tu dobite potem tudi informacijo o vplačilu prijavnine.
Istočasno bo tudi tu evidenca kdo je že prijavljen, a samo z Nick-om.
Ta komplikacija je potrebna zaradi čuvanja osebnih podatkov.
°Vse nejasnosti in dodatne informacije bova z Juretom odgovorila in dala v tej temi.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2006 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Glede na branost tematike vidim, da vas delavnica zanima, verjetno pa vas moti to, da bo v Kopru.

Naj vas to ne skrbi - v mojem avtu bo prostora za 4 dodatne udeležence delavnice, da jih brezplačno prepeljem v Koper in nazaj v Ljubljano.

Prijave prosim pod ZS.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 11, 2006 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi bilo v redu,če se priredi tečaj na več krajih.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 11, 2006 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej,

Slovenija je tako majhna, da se iz enega konca v drugega pride relativno hitro...

Mogoče bomo nekaj podobnega naredili na sejmu Electronica v Celju. Beri naš Forum.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 12, 2006 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne mislim na tečaj.Samo sem predlagal.Na sejem pa bova vsekakor prišla pogledat.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Mojster


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 0:50
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 13, 2006 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orgniziranje takega tečaja se mi zdi zelo v redu. Verjetno se bi z veseljem udeležilo kar nekaj ljudi. Vprašanje je le, če bodo zvedeli zanj. Dijaki elektro šol dobijo verjetno že nekaj pomoči od profesorjev. Po mojem mnenju pa bi bil tak tečaj zelo dobrodošel za gimnazijce oz. učence drugih tehničnih šol, ki jih tematika zanima.
Če bi vedel za tako priliko med tem, ko sem hodil še v gimnazijo, bi jo sigurno izkoristil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 13, 2006 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda da je mladež dandanes povsem drugačna. Do sedaj nameč še nisem dobil niti ene prijave, čeprav sem naredil kar nekaj reklame.

Nekako ne morem razumeti v čem tiči razlog.

Kakorkoli.. dobil pa sem sponzorsko nagrado.

HTE je prispeval....ups.. to naj bo pa skrivnost.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 14, 2006 8:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Izgleda da je mladež dandanes povsem drugačna. Do sedaj nameč še nisem dobil niti ene prijave, čeprav sem naredil kar nekaj reklame.

Nekako ne morem razumeti v čem tiči razlog.

Kakorkoli.. dobil pa sem sponzorsko nagrado.

HTE je prispeval....ups.. to naj bo pa skrivnost.


Malce bom posplošil:
Mladež danes gleda le mehiške nadaljevanke in jih take stvari ne zanimajo.
Žal je to preverjeno Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 14, 2006 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b0j3 je napisal/a:


Malce bom posplošil:
Mladež danes gleda le mehiške nadaljevanke in jih take stvari ne zanimajo.
Žal je to preverjeno Crying or Very sad


Glede na to, da se z elektroniko v glavnem ukvarjajo osebki moškega spola, je verjetno kaj drugega kot pa milnice iz Mehike... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 14, 2006 10:25 am    Naslov sporočila: Hm Odgovori s citatom

Hm, res je mladež danes drugačna, kot smo to bili mi, ko smo bili mladi. A to so verjetno rekli tudi naši dedje o nas.
Pa tudi objektivna situacija je čisto drugačna kot pred 40 leti:
Mladi so danes pod bistveno večjim psihičnim pritiskom kot smo bili mi: Ko smo končali en razred, ni bilo problem priti v sledečega. Ko smo končali eno šolo, ni bilo problem priti v sledečo, pa bodi to gimnazija ali fakulteta. Ko smo končali študij, ni bilo problem dobiti primerno zaposlitev. Materijalno smo bili na slabšem, kot so današnji mladi, a psihični pritiski na mlade so danes večji: zbiraj točke, da se boš lahko vpisal v šolo, ki si jo želiš. Ne pomagaj sošolcu pri učenju, kajti le ta ti bo morda odžrl mesto pri vpisu v gimnazijo. Zato ni časa za amaterske aktivnosti, kot smo si jih lahko privoščili mi, pa naj so bili to pevski zbori ali tečaji modeliranja ali radioamaterstva ali pa smo na sosedovem travniku ( v veliko jezo soseda, seveda) brcali žogo. Delali smo detektorske sprejemnike in razumeli njih delovanje. Ko je šel Gagarin v vesolje, smo v kemičnem laboratoriju ukradli soliter in na dvorišču zmešali črni smodnik in z njim pošiljali rakete v zrak. Spet v veliko jezo in ogorčenje sosedov, saj rakete niso letele kot zamišljeno ampak so se zaletavale v fasade hiš. Za vse to današnja mladina nima časa, res ga nima. In če le ostane kaj prostega časa današnji mladini, potrebuje psihično sprostitev, ki jo na žalost ponujajo mehiške žajfe in pa droge.

Če tako razumemo stvar, kot jo vidim jaz, potem smrdi pri oblasti: ne omogoči otrokom šolanja pod normalnimi pogoji in proste izbire šol. Šol je premalo, ker oblast da premalo denarja za šole, vse po vrsti, od osnovne do fakultete. Potem pa še hinavsko zdihujejo, kaj bo, kaj bo, če se rodnost ne poveča! Ali pa da bomo svetilnik znanja po svetu!

No, to razmišljanje ne spada sem, navezal sem na vprašanje o mladini in zanimanju za tečaje, pa sem se, oprostite, malo skašljal.

Pozdrav

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 14, 2006 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker vidim, da bomo skrenili odgovarjam tule:
http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?p=6049#6049
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastiant
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2006 12:11
Prispevkov: 28
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2006 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Vilko, točno to se dogaja.
Sem generacija pečenja koruze in krompirja, tudi brcanja žoge na sosedovem travniku / cena : zaplemba žoge/
LP Sebastian

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group