Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vrtna lučka in žarnice tipa e27

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TADO
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2008 13:09
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 1:23 pm    Naslov sporočila: vrtna lučka in žarnice tipa e27 Odgovori s citatom

lp

mam majhen problemček,in sicer sem nabavil vrtno luč,ki ima pokrov oz lukno v pokrov premajhno za žarnico tipa e27(varčna z senzorjem na temo).

ali kdo ve kaki so standardi pri teh lučeh,ker mam dva različna tipa doma,pa nobena ne paše ima predebelo plastiko...

na luči piše da gre not tip e 27,tako kot piše na žarnici
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 5:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

E27 je oznaka navoja ("Edison", premer 27mm) in nima veze s samo dimenzijo bučke.

Koneckoncev so tudi žarnice z dekorativno ogromno bučko (premera 20cm!) z navojem E27, pa dvomim, da jo boš stlačil kamorkoli drugam kot v viseči lestenec...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TADO
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2008 13:09
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ni to neki standrard tile obsegi lučk in bučk?

to je malo čudno no...

bučke bi mogle bit 1vm večje kot žarnca...

navadna varčna mislim da bi šla,samo ona z senzorjem na temo pa ne,ma predebelo plastiko,verjetno zaradi vezja not...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navoj je standardiziran, vse ostalo je prosto po Prešernu.
Z varčnimi so pa križi in težave zaradi dolžine...
Sem rabil za v eno zaprto stensko luč, dolgo iskal da sem našel nekaj od Philipsa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TADO
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2008 13:09
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem tudi vzel od philipsa,pa ma plastiko 2cm predebelo:))

saj bom nardil tko da bo ,ker je balon dovolj širok ampak skoz navoj ne gre ki je manjšiSmile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group