Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Light show z usb6008

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Racman
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2008 16:24
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 30, 2008 5:16 pm    Naslov sporočila: Light show z usb6008 Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem,

Prešnji teden sem mal študiral kako bi se dalo napraviti z lab view light show. Imam hardware usb6008 ki ima 8 analognih vhodov in 12 linij (digitalni izhod), zamislil sem si, da bi uporabil 1 analogni vhod na katerega bi napeljal audio signal, na izhodu bi pa uporabil 3 digitalne linije (prvi naj bi bil aktiven, če bi bil signal pod 60Hz, drugi naj bi bil aktiven če bi bil signal med 60 Hz in 10kHz, tretja linija naj bi bila pa aktivna če bi bil signal nad 10kHz. Vesel bi bil če lučke nebi bile odvisne od amplitude signala (glasnisti).

Sem čisti začetnik z labview programom in bi bil vesel če bi mi kdo skonstruiral vezje (za tise ki znajo naj nebi zgubili preveč časa). Čim bom pa dobil signale na izhodu mi pa ni problem nadaljevati vezje Smile.

Hvala v naprej.

_________________
itak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2005 20:45
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2008 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo. Lansko leto sem kar veliko delal prav s to napravo. Nisem 100% samo mislim da nima dovolj hitrega AD pretvornika. Lahko bi pa v LABViewu naredil svoj predvajalnik glasbe, pa iz izhodnega signala predvajalnika krmilil tale lightshow.
Kot sem rekel nisem 100% in ti priporočam da pogledaš datasheet. Pa če boš delal z LabViewom in do sedaj še nisi ti priporočam da si greš na elektrofaks nabavit skripto: Žarko Gorup: Uvod v LabView. Da se delati sicer tudi brez vendar je super če jo imaš.

LP kranjc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Racman
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2008 16:24
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 02, 2008 7:50 pm    Naslov sporočila: Light show z usb6008 Odgovori s citatom

aha, sej sm dubu ful dokumentacije zravn naprave, sej kupu sm jo pa namerno samo zato da se bom mal navadu na labview, sam mi je ful kriza k je use u anglešk jst pa nimam pojma :/. Ja sm preveveril in je 10k Hz res najvišja frekvenca. Dejansko lucke ne bojo utripale hitrej k 10Hz in je tut varianta (teoretično moje razmislanje, ce je izvedljiv jst nevem) in sicer da bi iz windows predvajalnika vlekel signal u labview in potem reguliral izhod na tej napravici. Glede knjige hvala, vsaj nekaj slovenskega ;P
tnx, in Lp

_________________
itak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2005 20:45
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede signala iz windows predvajalnika ne vem. Po mojm bi sicer šlo. Nisem 100%. Winamp ima neke plug-in-e ... Je pa tale 6008 super zadeva za kakšne avtomatizacije kjer ne rabiš velikih hitrosti.


LP kranjc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group