Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cookies - kolački - vprašanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2004 9:17 am    Naslov sporočila: Cookies - kolački - vprašanje Odgovori s citatom

MS Internet Explorer pozna posebne vpise na disk, ki jih imenuje cookies-kolački, ki z ene strani olajšajo brskanje po internetu, z druge strani so to vrata, skozi katerega lahko dobiš kako zlonamerno programsko kodo, ki ti potem kasneje greni življenje.
Vprašanje: je ta tehnologija samo v MSIE ali je to tudi v drugih brkljalnikih, kot recimo Netscape.
Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2004 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cookie-ji se pripenjajo večini browserjem, lahko pa jih izklopiš, če te to moti.

Meni je všeč, da se prijavim na določene web strani brez tipkanja gesel in uporabniških imen - to je ena od stvari, ki jih omogoča piškotek.

Preko piškotkov naj ne bi prišli razni virusi, pač pa pridejo virusi preko klika na neki link, ki štarta exe datoteko, jaz sem dobil backdoor program tako, da sem instaliral t.i. freeware program... k sreči ni bilo povzročene nobene škode... Od cookijev pa dosedaj še ni bilo nobene škode pri mojem PC-ju.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2004 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda res ti kolački niso nevarni, vendar sem slišal drugače. Tudi program, Ad-aware, ki ga občasno poženem in prečeše disk, mi občasno vržne nekatere kolačke ven. Upam, da še predno je škoda narejena.

Kje lahko le te izklopim?

Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko,

Citiram:
Kje lahko le te izklopim?


Kolacke izklopis v Internetnih moznostih (omogoci kolacke).

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2005 6:29 pm    Naslov sporočila: Kolaćki Odgovori s citatom

Hm kolački so samo text datoteka, ki je vezana na spremenljivko(ime), spletno stran in čas. Kolaček sam po sebi ni škodljiv, je pa nujno orodje za npr nakupovalno košarico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group