Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OJAČEVALEC PA-300
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sšer12
Novinec


Pridružen/-a: Sre Sep 2005 19:59
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 3:45 pm    Naslov sporočila: OJAČEVALEC PA-300 Odgovori s citatom

Hello!!! Sem dijak 3. letnika in sem začel delati ojačevalec PA-300. Je zelo kvaliteten ojačevalec, ima dobro frekvenčno karakteristiko... Mislim pa da bom vzel ta ojačevalec za raziskovalno nalogo, rabil pa bi zelo podroben opis delovanja vezja!!! Če ga kdo pozna oziroma je naredil ojačevalec naj mi to prosim napiše!!!

Prilaga pa tudi načrt vezja ojačevalca!

Že vnaprej se vam lepo zahvaljujem za vaše odgovore!!!

Lep pozdrav!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sšer12
Novinec


Pridružen/-a: Sre Sep 2005 19:59
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2005 6:53 am    Naslov sporočila: Shema Odgovori s citatom

Evo tuki je vse o tem ojačevalcu!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2005 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda, ker je v Nemščini. Se je nisem nikoli učil Very Happy
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 8:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!

Na katero srednjo šolo pa hodiš?
Si mogoče razmišljal o integriranih ojač. ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to da delaš raziskovalno nalogo bi mogoče bolj bilo zanimivo če bi delal ojac. v D razredu, pa tudi nekoliko močnejše ojač boš lahko delal!

Na podlagi česa si se odločil da boš delal ta ojac. ?

LP mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mihajack
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 12:45
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2006 1:10 pm    Naslov sporočila: ojačevalc pa300 Odgovori s citatom

ja mam tudi pa300 kot zaključni izdelek. pa mi dela ODLIČNO. sam me pa zanima če ma kdo poročilo o tem ojačevalcu. dolgo tam najmanj 20 strani!!! če ma kdo naj javi bi rabu najkasneje do ju3. po potrebi tudi plačam sam ne dost :D javte nujno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajack
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 12:45
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2006 12:44 pm    Naslov sporočila: poročilo za pa300 Odgovori s citatom

hello. mene zanima če ima kdo bilo kaj ali poročilo za pa300. rabu bi nujno vseeno kaj! sam dejte poslak karkoli.prosim hvala aja pa zanima me če je kaj možnosti da bi ventilatorji kvarili zvoK??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Flyer
Novinec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 12:08
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2006 4:04 pm    Naslov sporočila: PA300 Odgovori s citatom

mam dva PA300 že narejena, delata supr, sam škoda k nista še v ohišju Very Happy

Lahko zrihtam opis, načrt, shemo v angleščini

č te zanima piš na zs


Nazadnje urejal/a Flyer Pet Feb 19, 2021 2:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mckmck
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2007 21:05
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila: PA300 Odgovori s citatom

Jaz mam narejen ojačevalec ker sem ga naredu za zaključni izdelek in dela odlično!Če kdo kaj rabi kakšno dokumentacijo ali kaj podobnega naj piše na mck.mck@email.si Mam tudi prevod iz hrvaške literature v slovenščino Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voicek
Novinec


Pridružen/-a: Čet Maj 2007 21:05
Prispevkov: 6
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2008 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a lahko tudi meni pošljete vse kar imate o tem ojačevalniku na naslov voicek_a@yahoo.com

Nazadnje urejal/a voicek Pon Maj 05, 2008 8:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.reber.si/ojacevalniki/PA300/PA300.htm

Zaenkrat je članek iz elektorja tukaj, verjetno pa se bo pojavil še kje ... Rolling Eyes mimogrede, članek se nahaja, oziroma je iz elektorjevega CD letnik 1995 Wink

Originalna predloga tiskanega vezja je s konstrukcijsko napako, namreč pad-i za driver tranzistorje so zelo majhni, zato sem predlogo popravil tako, da sem vezje predelal. Kdor bi želel predlogo v visoki 600dpi resoluciji, bo že prosil zanjo, če želi vezje narediti sam, imam pa tudi že narejena vezja ...

Pa še pripomba: reče (ali piše) se OJAČEVALNIK in NE ojačevalec Wink

Prispevki zgoraj so sicer stari, pa vseeno, nekateri avtorji odgovorov nimajo pojma o slovenščini, žal Rolling Eyes

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:

Pa še pripomba: reče (ali piše) se OJAČEVALNIK in NE ojačevalec Wink


Iz Slovarja slovenskega knjižnega jezika:

ojačevalnik -a m (a) elektr. naprava ali del
naprave, ki povzroča povečanje izhodne veličine:
popraviti ojačevalnik / elektronski ojačevalnik ki
ima elektronke ali tranzistorje; gramofonski
ojačevalnik; napetostni ojačevalnik ki povzroča
povečanje izhodne napetosti

ojačevalec -lca [lc in uc] m (a) elektr.
ojačevalnik: napetostni ojačevalec

Ne vem kaj je narobe (prav): ojačevalnik ali ojačevalec. Rolling Eyes

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oboje je prav po SSKJ.

Prav je po novem tudi "oljka" (za sadez, ne samo za drevo) in posledicno "oljcno olje", zacuda pa ni prav "jablanin kis" in "zaboj jablan" (kot sadezev, ne kot npr. sadik drevesc) Laughing

(edini drevesi, katera gojimo dovolj dolgo, da se je ohranilo staro ime, loceno za sadez in rastlino ... vse hruske, slive, cesnje, breskve itd. smo zmetali v isti lonec, hrasti, bukve in podobno pa ne spada v isto kategorijo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2008 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:
Škoda, ker je v Nemščini. Se je nisem nikoli učil Very Happy
Shocked

NUFAN je napisal/a:
Prihodnost je v nas!

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:

Ne vem kaj je narobe (prav): ojačevalnik ali ojačevalec. Rolling Eyes


Mislim, da je prav ojačevalnik. Samostalniki, ki se kočujejo na "lec" naj bi opisovale osebo. Nasprotno naj bi samostalnik s končnico "nik" opisoval napravo: likalnik - likalec, podajalnik - podajalec itd. Ker nisem slavist (niti to ni slavistični forum!) predlagam da se držimo besede ojačevalnik za napravo, ki ojačuje električne signale.

Besedo ojačevalnik uporabljajo tudi v elektrotehniških izobraževalnih ustanovah - ker imajo tudi zaposlene slaviste...

Zdaj pa nazaj na debato in pustimo slavistiko slavistom.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group