Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Motorček
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2004 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za dviganje in spuščanje rolet se uporabljajo motorji z reduktorji, ki imajo dva navitja na isti osi! Eno navitje se uporablja za dviganje, drugo za spuščanje. Moči so okoli 130W+reduktor! Rolling Eyes
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi3ha
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 15:13
Prispevkov: 51
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2004 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz že od samega začetka mislim ŽALUZIJE.In mislim da so lažje in ne bi potreboval reduktorja!Mislil sem narediti z koračnim motorjem ker potem ni potrebno dajati končnih stikal!Res pa je da niso močni!
_________________
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2004 6:16 pm    Naslov sporočila: motorček Odgovori s citatom

Miha!
Ja prav danes sva se z gos.Vilko-tom pogovarjala o tem.Res je da so žaluzije lahke samo če boš delal z motorjem brez reduktorja (navadnim in ne koračnim),motor ne bo mogel držati žaluzij v zgornjem položaju.V primeru da imaš reduktor potem bodo žaluzije obsatle tam kje izklopiš motor.Mislim da bi ti tak motor katerega sliko sem pripel prišel prav,tudi cenovno je strošek tako kot je v modelarskih trgovinah motor brez reduktorja.Resnica pa je da motor ima navaden reduktor in ne planetarni to pa pomeni da ni tako tih kot planetarni reduktorji.
V conrad-ovem katalogu "MODELLBAU"(ali pa v starejših navadnih) najdeš tudi motorje z planetarnim reduktorjem.
Če uporabiš koračni motor ob izklopu napetosti ne bo obstal v tem položaju ampak se bo os vrtela .

Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group