Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Minipin-adapter?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žičkar
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 23:06
Prispevkov: 83

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 29, 2008 8:36 pm    Naslov sporočila: Minipin-adapter? Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Zanima me, ali lahko AVR MEGA16 programiram v Minipin-u, preko konektorja K6 na enak način kot sem npr. MEGA8515 preko sample programatorja, če dokupim adapter MEGA16_32 ?

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
integrerc
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 12:19
Prispevkov: 44
Kraj: novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 29, 2008 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja!
_________________
pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Žičkar
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 23:06
Prispevkov: 83

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 01, 2008 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super!

Surprised
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2008 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda lahko. Adapter za te velike mege je zato,ker imajo drugačen razpored pinov od naprimer Atemege 8515. Lahko uporabiš tudi adapter za atmego8 in adapter za attiny26,katera dva imata tudi drugačen razpored nogic in lahko tudi uporabiš svoj programator in tudi isti konektor za programiranje.
_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Žičkar
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 23:06
Prispevkov: 83

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2008 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, zadnjič nisem preveril razporeditve pinov na MEGA8535 in sem doma presenečen opazil, da sem narobe kupil, saj sem predvideval da je identičen MEGI8515, ki ga trenutno uporabljam. Ker bi rad spoznal ADC, bom presedlal na MEGA16, zato pa rabim adapterček za minipin. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group