Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Proggy deluje v AVR Studio

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 9:40 am    Naslov sporočila: Proggy deluje v AVR Studio Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Pravkar sem pretestiral nekaj Proggy programatorjev, ki smo jih preprogramirali tako, da delujejo v AVR Studio programu.

Proggy deluje odlično, veliko hitreje kot z originalnim programom. Seveda je potrebno mikrokontroler v Proggy-ju preprogramirati. Vsi kupci Proggy-ja boste v kratkem dobili obvestilo, da vam bomo mikrokontroler brezplačno preprogramirali v verzijo, ki podpira AVR Studio. Če pa želite program v Proggy-ju nadgraditi prej, pokličite v uredništvo, da se dogovorimo o nadgradnji programa.

S to nadgradnjo je omogočeno tudi neposredno programiranje iz Bascom-AVR programa. Nastavitev je sledeča:

V Options/Programmer nastavimo STK500
Nastavimo COM port, kot ga preberemo iz Upravitelja naprav (Nadzorna plošča/Sistem)- nekateri USB porti so na različnih številkah. Kje se nahaja naš USB programator vidimo v Upravitelju naprav.
Nadalje v nastavitvah Bascom/Programmer izberemo kje se nahaja STK500.exe program, odtranimo kljukico Auto program in Auto verify in postavimo kljukico na Upload code & data. Baude nastavimo na 57600.

To so vse potrebne nastavitve v Bascomu.

Kar se tiče AVR Studio programa vas bo program ob prvem zagonu vprašal kateri programator uporabljate. Izberite STK500 in nastavite COM port. Opis izbora COM porta je isti kot zgoraj. Ko boste štartali AVR Studio programiranje vas bo program (morda) vprašal za upgrade firmware-a. Tukaj pritisnite tipko Cancel, ker upgrade ni potreben. Programiranje v AVR Studiu lahko nastavite na najvišjo ISP frekvenco (Board/921,60 kHz)

Želimo vam uspešno programiranje s Proggy-jem!

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 8:17 pm    Naslov sporočila: Re: Proggy deluje v AVR Studio Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Pravkar sem pretestiral nekaj Proggy programatorjev, ki smo jih preprogramirali tako, da delujejo v AVR Studio programu.

A dobim za pijačo?

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 8:27 pm    Naslov sporočila: Re: Proggy deluje v AVR Studio Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Jure je napisal/a:
Pravkar sem pretestiral nekaj Proggy programatorjev, ki smo jih preprogramirali tako, da delujejo v AVR Studio programu.

A dobim za pijačo?


Vsaj to Smile

Lp
Jure

PS: verjetno vas zanima, zakaj Darko omenja pijačo - pač pomagal mi je pri rešitvi tega problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 11:31 pm    Naslov sporočila: Re: Proggy deluje v AVR Studio Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

PS: verjetno vas zanima, zakaj Darko omenja pijačo - pač pomagal mi je pri rešitvi tega problema.



Razlaga besede Pač v Slovarju slovenskega knjižnega jezika:

1. izraža zadržanost, precejšnjo verjetnost
2. za vprašalnim zaimkom ali prislovom poudarja ugibanje
3. izraža sprijaznjenje z danimi dejstvi
4. z nasprotjem v drugem stavku izraža omejevanje, dopuščanje
5. uvaja zavrnitev s popravkom
6. v vezniški rabi, v zvezi pač pa za uvajanje nove trditve namesto prej s pridržkom zanikane

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2008 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal:
"Pravkar sem pretestiral nekaj Proggy programatorjev, ki smo jih preprogramirali tako, da delujejo v AVR Studio programu."

Kaj pa če bi Jure ponudil Proggy SW, da bi ga lahko poskusili na naših USBProg ?
Tako bi se sami prepričali v uporabnost enega ali drugega driverja.


LP, stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2008 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stursc je napisal/a:
Kaj pa če bi Jure ponudil Proggy SW, da bi galahko poskusili na naših USBProg ?
Tako bi se sami prepričali v uporabnost enega ali drugega driverja.
LP, stursc


To je isti driver - ravno Darko mi ga je priporočil Very Happy

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure - nisva se razumela.
Mislil sem .hex za ATmega8, ki bi imel prilagojen pinout za HW, ki ga je izdelal Darko, da bi lahko poskusil z "Atmel programom-driver-jem".

Sem bil sedaj bolj razumljiv?

LP, stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buggy
Novinec


Pridružen/-a: Pon Sep 2007 14:03
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, hvala za firmware.
Proggija sem sprogramiral z bascomovim simple programerjem (lpt port in par žičk). Opazil sem da le reset ni na progijevemu izhodu. Zato,
preden vstopiš v bascomovo okno za programiranje, drži tipko reset na proggiju do konca programiranja.

Zadevo sem tudi testiral v avr-studiu kot stk500 in dela super.

Še en link za samogradnjo s shemo in firmwarjem:
http://tuxgraphics.org/electronics/200510/article05101.shtml
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz bi zelel imeti hex novega firmware-a, ker sem te dni ravno malce na bolniski in bi bilo flashanje proggya precej razvedrilno opravilo Smile

jure, mi ga lahko prosim posljes?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group