Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LCD 2*16 in C
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2008 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

domenius je vrjetno mislil da daš za tiny26 .h
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jul 2004 6:34
Prispevkov: 60

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2008 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

probaj: sprintf(stanje,"%d",x);
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2008 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha če čarovnik postavi bi že moralo biti pravilno. Drugače pa sem mlislil tako kot je napisal pato90 - pa brez presledka med tiny26 in .h - očitno forum ne prebavi take pisave (če napišeš tiny26 in .h skupaj se .h zbriše), tako da predvidevam da imaš že od začetka napisano z .h.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2008 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pravilno postavljeno v programu #include <tiny26> (ukaz kopiran iz programa).
Damo tudi to sem poskusil pa vedno napiše undefined symbol `sprintf`.
Nekaj sem poskušal okrog spremenljivk "stanje" in "x" morda bi moralo biti kaj drugače postavljeno?
Danes sem iskal po spletu programe in v njih gledal kako so postavljeni ukazi, bom jutri nadaljeval.

_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2008 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sandi je napisal/a:
Damo tudi to sem poskusil pa vedno napiše undefined symbol `sprintf`.


Kaj ko bi nehal poskusati nakljucne stvari in bi (recimo) vkljucil header (stdio.h ? preberi dokumentacijo, ponavadi se nahaja tam, a CodeVisionAVR ne poznam), kjer je sprintf() deklariran ? Idea

Opozorilo prevajalnika pomeni, da ne ve kaj bi s tvojim ukazom (sprintf()) sploh pocel, ker ga ne pozna. Ne pozna ga zato, ker ni nikjer deklariran. Ce zelis, da ga bo prevajalnik poznal, mora biti vkljucena njegova deklaracija v kodo (#include). Nakljucno ugibanje in spreminjanje stvari, ki nimajo veze, ne bo nikoli resilo nicesar, saj ravno zato prevajalnik tisto opozorilo izpise, da ni potrebno ugibati kaj vse je se mozno spremeniti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jul 2004 6:34
Prispevkov: 60

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2008 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Gustav prav imaš, jaz niti nisem pomislil na to, ker imam že v vsakem programu vključen stdio.h
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2008 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dodal sem #include <stdio> sedaj mi javlja drugo napako (parameter #1 of type `unsigned char' is incompatibile with type `unsigned char' specifed in the function 'sprintf ' declaration ( spremenljivki stanje sem spremenil tip unsigned char).
Po helpu je vse ok. Morda ne razumem dobro opisa ukazov. Izgleda, da bom moral pustit projekt števca inpulzov z lcd, ker mi ne uspe izsilit ispisa na lcd-ju.

_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2008 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Objavi kodo relevantno !

Po sporocilu sodec je prevajalnik zbircen pri podanih parametrih, torej ali spremeni tip spremenljivke stanje, ali pa daj sprintf() drugacen niz za oblikovanje. Preberi help za funkcijo printf(), sprintf() ima identicen niz za oblikovanje !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 20:36
Prispevkov: 55

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2008 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj sem rešil vendar v tem primiru koda tako velika, da evaluation verzija ne prevede. To bom sam rešil z vlečni živali (muli).
Spremenil sem:
unsigned stanje[30];/*dodal število elementov [30]/*
sprintf(stanje,"%d",x);/*spremenil obliko zapisa iz stanje= sprintf("%d",x); v sprintf(stanje,"%d",x);/*
lcd_puts(stanje); /*namesto lcd_string sem uporabil lcd_puts/*
Pregledal sem skoraj cel help, malo prekopiral in deluje.

_________________
vsak začetek je težak-hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group