Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

pcf 8591

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 7:03 pm    Naslov sporočila: pcf 8591 Odgovori s citatom

Zabima me, ce je z kdo naredil kaksno stvar z a/d pretvornikom pcf8591. Zelo bi me veselilo, ce bi mi lahko kdo poslal kaksno shemo za a/d pre4tvorbo s tem cipom

Hvala Matjaz

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 8:15 pm    Naslov sporočila: pcf Odgovori s citatom

Matjaž!
Kontaktiraj gospoda Vilko-ta mislim da ti bo rad pomagal ker je neki delal z tem čipom.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2004 6:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Matjaž, pozdravljen Vlado!

Moral sem pobrskati po starih papirjih. Res sem pred časom s tem čipom meril napetost na akumulatorju in na osnovi te napetosti vklopil polnilnik akumulatorja. Čip dela, kot je opisano v dokumentaciji in z meritvami nisem imel problema. Res pa, da nisem potreboval hitrih A/D pretvorb, saj nisem recimo digitaliziral zvoka.

Treba je sprejeti, da je rezultat, ki ga da čip, pravzaprav razmerje med merjeno napetostjo, ki mora biti manjša od referenčne in samo referenčno napetostjo. Če sta napetosti enaki, dobiš 255, če je merjena napetost polovica referenčne, tedaj dobiš 128, itd. Ker sem referenčno napetost naredil s pomočjo 3V zener diode in sem želel meriti napetosti do 15 V sem moral vhodno napetost z uporovnim delilnikom napetosti deliti z 5.

Toliko za enkrat, če potrebuješ več, javi!

Pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2004 7:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matjaž,

pojdi na:

http://www.svet-el.si/pretekle.html

vtipkaj PCF in dobil boš naslova dveh člankov. V enem smo opisali PCF8591 in tudi predstravili ustrezen Bascom program, ki ga najdeš v Download-u revije Svet elektronike.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2004 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore. Ce bom imel se kaksne tazave ali pa vprasanja, pom pa se kaj napisal.
_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Carp3Di3m
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Maj 2004 17:57
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 04, 2004 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je bilo kaj narejenega bi zelo rad sodeloval. Dva PCF8591 mi namreč ležita na mizi že en mesec.

lp, CarpeDiem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group