Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obrazlozitev

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 4:47 pm    Naslov sporočila: Obrazlozitev Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Imam eno vprasanje, pa če kdo ve odgovor, bi ga zanj prosil.
Napišimo en čisto kratek programček za Atmela 2051 in ga vtaknimo v Bascom ploščo, na kateri je na P1 priklopljen LCD 2x16.

cls
do
home
p3.0=0
wait 1
p3.0=1
wait 1
lcd "test"
loop

Zakaj v tem primeru ne utripa dioda na p3.0,če pa izbrišemo cls in lcd"test", pa utripa normalno?

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 6:30 pm    Naslov sporočila: obrazložitev Odgovori s citatom

LP!
Pravkar sem preizkusil tvoj programček in lahko rečem da ne vidim nobene napake.Led-ica utripa tudi z ukazom LCD .Očitno da je napaka nekje drugje!!
Ali je ta program ki si ga posredoval vse ali pa je to samo del programa?
poskusi takole:
Dim i as byte
cls
home
do
for i= 1 to 200
'home
p3.0=0
wait 1
p3.0=1
wait 1
lcd "test";i
next
cls
loop


Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prvi vrsti hvala za odgovor Vlado!

Če tebi deluje vse ok, potem je verjetno res nekaj narobe, samo kaj?
To je samo slučajno en mali programček, ker v originalu mi slična rutina tudi ni delovala, oziroma diode so se prižgale komaj opazno, če pa sem namesto P3.0 uporabil P1.0, pa je svetila s polno močjo. P3 bi pač rabil, ker potrebujem 5 izhodov, na P1 pa mi ostajata samo dva. Mimogrede, si imel priklopljen LCD?

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 7:46 pm    Naslov sporočila: obrazložitev Odgovori s citatom

Ja LCD sem imel priklopljen.Najprej sem preizkusil na simulatorju potem še z procesorjem.Lcd sem imel priklopljen na P1.
Če je to samo del programa obstaja možnost napake.Recimo če kje v programu uporabljaš ukaz PRINT ali INPUT bi ti znali delati težave na P3.0 in P3.1 .
Predlagam da pošlješ cel program pa bo mogoče več odgovorov.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne , to ni del programa, ampak je samo za testiranje. Torej si zamisli, da je to celotni program. Res mi je uganka, zakaj meni ne deluje? A tebi zasvetijo diode s polno močjo?
_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V programu ni CONFIG LCD, potem velja CONFIG ki ga imate v Options compilerja, le tega lahko ima vlado drugacnega kot zuti
_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Vilko, v bistvu imam default config LCD, samo kake veze bi to imelo z mojim problemom?
_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 9:42 pm    Naslov sporočila: obrazložitev Odgovori s citatom

Napiši kako imaš priklopljen LCD (config).
Tvoj program nisem pisal enostavno sem ga skopiral tako da je popolnoma enak kot pei tebi.Kako je vezana LED-ica?
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2004 6:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuti,


mislim, da imaš problem v vezavi LED-ice in ne v programu.

Napiši, kako si vezal LED-ico? Od mikrokontrolerja proti masi ali proti +5V?

Zdi se mi, da si LED-ico vezal od uC-ja proti masi, zato ti samo malo brli - verjetno niti to ne... Ko boš LEDico vezal od uC-ja proti +5V, bo svetila.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2004 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lep pozdrav!

Fantje, govorim o Bascom testni plošči, na kateri so LED diode prilotane vredu, ker vse drugo dela OK, edino v tem primeru ki sem ga dal na forum pa ne. Ali je mogoče, da bi bila napaka na programatorju (PG302)pri prevajanju? 2051 je vredu, ker sem probal tudi z novimi, pa je isto.

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2004 6:25 pm    Naslov sporočila: obrazložitev Odgovori s citatom

LP!
Ni se potrebno jeziti na druge če želijo pomagati.Jaz nimam Bascom testne plošče in sem zadevo preizkusil na navadnem protobordu in zadeva deluje normalno brez težav.
Poskusi tako da vse narediš od začetka.Zapri tole kar si delal do zdaj in napiši vse od začetka,pa samo tisto kar je bilo v postu,nastavi config in naredi compile,mogoče bo ratalo.
Ali imaš licenčno verzijo Bascom-a ali pa delaš z demo verzijo?

Pozdrav
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2004 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Vlado, saj se ne jezim na nobenega, mogoče si me samo narobe razumel in res sem zahvalen vsem, ki so pripravljeni pomagati. Moram povedati, da sem odkril napako in da sedaj deluje vse normalno.Na Bascom plošči je bil defekten en LED display oziroma bil je kvazi defekten. Če sem sprobal samo LED display-e je delal normalno, le za spoznanje manj je svetil od ostalih. ko pa sem probal zagnati ta program, pa je sledilo to, za kar sem prosil za pomoč na forumu. To sem ugotovil, ko sem začel odstranjevati jumperje na Bascom plošči za odklop LED display-ev. Tega sem zamenjal in sedaj je vse OK. Hvala še enkrat za pomoč, in če je še kdo imel občutek, da se na koga jezim, se opravičujem.

zuti

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group