Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ojačevalec s tda7294

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 6:20 pm    Naslov sporočila: ojačevalec s tda7294 Odgovori s citatom

Zanima me glede teh obkroženih kondenzatorjev, če so elektrolitski in koliko voltni naj bodo.


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So elektroliti, naj bodo 63V, ce je napajalna napetost res +/-40V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj me zanima, glede teh 5mF kondenzatorjev sem jih iskal po HTE-jevi in IC-jevi spletni strani pa jih nisem našel. Ali kdo ve kje bi se jih dalo dobiti?

L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

5mF = 5000 uF
Daš lahko torej 4700uF.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me še glede hlajenja TDA7294, kako veliko hladilno rebro. Če je kakšna formula za to ali pa kako velikega priporočate vi?

L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pato90 je napisal/a:
Zanima me še glede hlajenja TDA7294, kako veliko hladilno rebro. Če je kakšna formula za to ali pa kako velikega priporočate vi?

L.P.


V data sheet-u piše:

Rth j-case Thermal Resistance Junction-case Max 1.5 °C/W, iz tega podatka izberi hladilno telo iz data sheet-a enega od proizvajalcev hladilnih teles.

Drugače pa si poglej:

http://sound.westhost.com/heatsinks.htm


Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2007 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredil sem ta ojačevalec in dela dobro, razen ko dam skoraj do konca naglas se mi zdi kot da izgublja moč, napajalna napetost se sesede na 8V, neobremenjena je pa 30V. Zanima me kaj bi lahko to bilo?


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2007 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pato90 je napisal/a:
Naredil sem ta ojačevalec in dela dobro, razen ko dam skoraj do konca naglas se mi zdi kot da izgublja moč, napajalna napetost se sesede na 8V, neobremenjena je pa 30V. Zanima me kaj bi lahko to bilo?
L.P.


verjetno preslaboten transformator Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanima me še če se lahko to sesedanje napetosti dogaja tudi zaradi premalo watnih zvočnikov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem primeru bi se dogajalo segrevanje zvocnikov in eventuelno kurjenje zvocnikov. Stranski efekt skremiranega zvocnika (= navitje v kratkem stiku) bi bil tudi prevelik tok, kar bi povzrocilo padec napetosti. Odgovor je torej da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Odgovor je torej da.


pod pogoji, ki jih je navedel Gustav Very Happy

Ampak pred tem boš vse izklopil, ker se bo iz zvočnikov kadilo...

Sesedanje napajalne napetosti se dogaja zaradi preslabotnega transformatorja. Sicer pa - vzemi voltmeter in izmeri napetost na sekundarni strani transformatja in se boš prepričal, v katerem grmu tiči zajec.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 7:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 50W ojačevalnik, bi transformator moral biti 75W, če želiš 50W sinusne moči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glede transformatorja je 150W , napetost pa sem izmeril na sekundarni in se z višanjem glasnosti napetost seseda in ko se sesede tja nekje do 8V ojačevalec zgubi moč in kot da bi začelo vse skupaj hreščati. Upam da sem dovolj dobro opisal.


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je čip v redu in ni napak v napajanju, se napajalna napetost ne more toliko sesesti. Meri tok, ki ga vleče čip. Pri polni moči bi lahko bil okoli 2A.
Preveri, če ti voltmeter kaže pravilno napetost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group