Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kako dolociti najnizji prag delovanja vezja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KiwiPowa
Mojster


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:01
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 11:00 pm    Naslov sporočila: kako dolociti najnizji prag delovanja vezja Odgovori s citatom

Zivjo,

ne vem tocno kako bi se izrazil. Zanima me na kaksen nacin lahko v vezju naredim, da bo zacel delovati ko bo npr. zagotovljenih 8V na vhodu. Do prej pa ne bi "spuscal" skozi nic. Torej v cem je problem: regulacija na 5V (LM7805) je stabilna sele pri 7.5V in to bi rad zagotovil. Opazil sem tudi, da mi npr. ATX napajalnik (ki ga imam vezanega kot napajalnik) pocasi niza napetost ko ga ugasnem. V bistvu pade napetost od 12V do 0V postopoma, ocitno se pac kondenzatorji praznijo pocasi. Zato ne bi rad, da mi zaradi nizke napetosti pri ugasanju unici elemente na vezju.

Torej VCC --> neko vezje, ki spusti sele pri 8V --> regulator --> ic.

Predvidevam, da bi se dalo to narediti z diodami, tranzistorji in upori ali pa mogoce tudi s kaksnimi komparatorji, vendar nimam ideje kako.

Hvala za pomoc!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KiwiPowa
Mojster


Pridružen/-a: Ned Dec 2005 11:01
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2007 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne morem verjeti, da na tole noben ne ve odgovora? Imel sem obcutek, da se tako zagotovilo veliko uporablja?


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredi si vklopno zakasnitev. Pogoj za vklop je lahko zadostna napajalna napetost ali pa nek čas zakasnitve. Počasno sesedanje napajalne napetosti ne povzroča nobenih težav. Verjetno delaš kak avdio ojačevalnik in te motijo prehodni pojavi ob vklopu in izklopu, ker jih slišiš iz zvočnikov. Nisi nič povedal zakaj in kje želiš te probleme reševati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2007 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

kaj ko bi naredil komparator? Na izhodu komparatorja daj tranzistor in rele, ki se bo vklopil ob danem pogoju. En vhod komparatorja veži na uporovni delilnik ali na zenerjevo diodo, na drugi vhod pa veži trimer, s katerim boš nastavil napetost, pri kateri bo vklopil rele.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group