Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Krmiljenje naprav s COM porta

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
G-Rega
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:05
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:56 pm    Naslov sporočila: Krmiljenje naprav s COM porta Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem popoln začetnik (laik) iz elektronike, čeprav že dolgo delam na tem področju. Prosil bi, če mi lahko kdo pomaga pri zadevi, ki jo potrebujem:

Iz COM porta na PC-ju moram dobiti signale, ki bodo krmilili določene naprave. Sem že precej prebrskal na internetu in našel kar nekaj rešitev. Tako sem se odločil, da zadevo naredim prek ULN2003A, kar mi zadostuje, saj lahko preklaplja zadeve do 500mA na posameznem izhodu. Ker uporabljam DTR in CTS signale iz dveh COM portov tako uporabim 4 signale, trije pa mi ostanejo, če želim povečati moč. Sedaj nastane težava. Za večino stvari mi odgovarja, da jih krmilim z maso, kar omogoča ULN, za eno napravico pa potrebujem, da jo krmilim s +5 ali +12V. Sem že poskusil preko regulatorja 7805 (da bi mu priklapljal in odklapljal maso) pa to ne gre. Sem si zato nabavil BC212 PNP tranzistor, pa bodisi ne znam, ( Embarassed kar je najbolj verjetno) ali pa je kaj narobe s tranzistorjem, da mi zadeva ne gre. V mislih sem imel tudi kakšen optokopler, pa ne znam poiskati prave zadeve. Potrebujem pa nekje tok do 200 mA. Lahko tudi vsi izhodi preklapljajo +12V, le da bi potem potreboval tok okrog 500mA na posamezni izhod. ULN mi je bil všeč, ker že ima zaščitne diode za krmiljenje motorčkov ali relejev. Zadevo bi seveda rad naredil iz ne predragih delov.

Prosim za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali imaš kakšno shemo kako si vezal ta tranzistor ali jo pa ti nariši da bomo lahko videli kaj je narobe


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Rega
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:05
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vezje (del od ULN do BC212) sem naredil takole (slika), kot je vidno iz priloge. Vezavo tranzistorja sem našel na internetu, govori pa o krmiljenju motorčka preko bipolarnega hbridge. Pri meni je težava, da tudi če na bazi nimam priklopljeno nič, je tranzistor odprt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group