Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Knjiga PIC mikrokontrolerji

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2005 7:36 am    Naslov sporočila: Knjiga PIC mikrokontrolerji Odgovori s citatom

Naročil sem si omenjeno knjigo in sedaj me zanima ali je v njej tudi kakšen načrt za programator in testno ploščo?
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 6:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

v knjigi je opisan programator za PIC-e.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2005 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še eno vprašanje: Kateri software je uporabljen (katera verzija MPLAB-a)?
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2005 7:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

katero verzijo programa uporablja ne vem, vem pa, da so v tej knjigi opisane osnove programiranja PIC-ev in da je knjiga prava uspešnica.

Lahko si jo ogledaš v poslovalnicah Mladinske knjige po Sloveniji.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2005 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jo že imam doma:D in sem jo že tretino prebral. Morem povedat, da me je kar presenetila. Knjiga je res zelo zelo odlična!! Po njej bi znal programirati vsak laik!
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
damo123
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:30
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 8:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za vse ostale, ki si želite spoznati PIC in osnove je tukaj ena cenejša varijanta knjige

http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/books/

lp

damjan

P.S.
ne da nočmo, da drugi nebi zaslužili
radi bi pa prihranili kako odvečno pot, čakanje in se prvo prepričali če je to sploh to kar rabimo da ne bi bili preveč razočarani v pričakovanjih

osebno mi je PIC in ta knjiga kar pri srcu
programator sem naredil po enem načrtu iz revije svet elektronike
in uporabljam icprog za programiranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atlantis
Novinec


Pridružen/-a: Sre Dec 2006 11:06
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem kupil knjigo Programirajmo PIC mikrokontrolerje. V knjigi piše da lahko primere - asm fajle zdownloadamo s strani

http://www.svet-el.si/download

ki pa vrne "Prepovedan dostop"

Tudi če dodam ime asm datoteke n.pr. http://www.svet-el.si/download/porti.asm vrne napako. Kje so torej te datoteke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
integrerc
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 12:19
Prispevkov: 44
Kraj: novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam to knjigo in mi je bila v veliko pomoč pri učenju programiranja PIC-ev, zato jo priporočam. V knjigi je opisan enostaven JDM programartor, ki mi dobrom služi, ni pa nobenega načrta za kakšno testno ploščo. Sam uporabljam testno ploščo iz IC trgovine, kit komplet Welleman (za prvo silo pri učenju je dobra). V knjigi je opisan MPLAB ver. 5.50, na koncu knjige pa je opisana tudi ver. 6.20. Knjiga tudi opisuje (na hitro) programiranje PIC-ev v jeziku C.

Veselo na programiranje !

_________________
pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Okt 2006 17:57
Prispevkov: 85
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.
Datoteke sem dolpovlekel pred dobrim letom in sem jih danes še enkrat.
Vse deluje.
Kolikor se spominjam, sem se moral takrat nekam prijaviti in vpisati e-naslov, da sem nato dobil bližnjico.
Drugi povezavi, ki si jo pripel, pobriši imedatoteke.asm ter namesto nje dodaj ime datoteke, ki se nahaja na strani 212 v omenjeni knjigi.
Nato isti povezavi dodaj še ime druge datoteke in ponovi postopek.
Wink
Tudi jaz imam to knjigo in je res super razloženo. Odtlej pečem PICe.
LP, Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Atlantis
Novinec


Pridružen/-a: Sre Dec 2006 11:06
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor, hvala za nasvet, sedaj mi je uspelo.

Hja, saj še nisem prišel do strani 212 (zadnja stran) Embarassed Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Okt 2006 17:57
Prispevkov: 85
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 1:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam tudi Jdm programator iz knjige.
Teoretično deluje, praktično pa ne.
Namreč COM port pri novejših raunalnikih ne zmore več zagotoviti predpisanih +-10V napetosti. Zlasti je težava pri prenosnikih, ki tudi ne zmorejo dati te napetosti, povrhu vsega pa novejši prenosniki sploh nimajo COM porta. Da USB2COM vmesnik tudi ne zmore tega, pa niti ne bi omenjal.
Iščite paralelne programatorje, ali take, ki potrebujejo zunanje napajanje. Tudi Jdm bi se verjetno dalo dodelati na zunanje napajanje, a jaz sem na koncu pristal/ostal pri zgoraj omenjenem kit kompletu. Deluje zadovoljivo, nad 28pinske PICe pa programiram preko ICSP kabla med kitom in vezjem.
Arrow www.sprut.de , wenn Sie Deutsch sprechen... Wink
Lep pozdrav,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 8:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Atlantis je napisal/a:
Tudi jaz sem kupil knjigo Programirajmo PIC mikrokontrolerje. V knjigi piše da lahko primere - asm fajle zdownloadamo s strani

http://www.svet-el.si/download

ki pa vrne "Prepovedan dostop"

Tudi če dodam ime asm datoteke n.pr. http://www.svet-el.si/download/porti.asm vrne napako. Kje so torej te datoteke?


Hmm, izgleda, da je v knjigi napaka. Pravi link je:

http://www.svet-el.si/download.html

Tam je iskalnik med datotekami, kjer poiščeš želeno datoteko.

Lp
jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2007 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Programiranje v asseblerju je zelo lepo razloženo in precej obsežno. Programiranje v C-ju pa sicer razumljivo, a zelo na hitro. Pri C-ju pogrešam kakšen priklop LED in LCD displeja in pa RS232 komunikacijo. Se da kje dobiti kakšen sample program (razložen, komentiran) za to. Trenutno se mi niti sanja ne kako bi zgledalo.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2007 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je o C-ju malo napisano, ampak knjiga je zelo dobra. Sicer je še nisem do konca predelal, pa tudi časa nimam za njo.

Poglej tukaj: http://www.mikroe.com/en/compilers/mikroc/pic/

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group