Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

C8051F330

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 1:56 pm    Naslov sporočila: C8051F330 Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Zanima me, če je možno napisat in prevest program za C8051F330 z BASCOMOM oz. katere krmilnike (sylabs) podpira BASCOM, če sploh. Sam v glavnem delam z AVR-ji, pa moram nekaj s tem krmilnikom počet.

Hvala lepa za odgovor

Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 16, 2007 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tale čip boš moral kar Keil vzeti. Poglej na Silabsovo stran, tam imaš možnost nekaj stvari dol povleči, nekaj pa jih ponujajo kar poceni.
Če pa rabiš več informacij - Silabsove mikrokontrolerje namreč uporabljam tudi sam, me pa kontaktiraj pod zasebno.

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2007 5:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa. Če ne gre, ne gre. Bolj je problem "C" kot kaj drugega.

LP,
J.J.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2007 9:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

C8051F330 je pač še ena varianta 8051. Tako da bascom nebi smel bit problem, razen mogoče okoli periferije.
Ne vem kako je s timerji, uarti.... Preveri če je kompatibilena( periferija ) s klasičnim 8051 oz. mcs51.

A programator za C8051F330 imaš? katerega?

lp,
Peter

_________________
http://www.pkuhar.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2007 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tole o kompatibilnosti tudi mene muči. Kar se tiče programatorja-nek USB toolstick mislim naročit za začetek. Naprej sem mislil tole o BASCOM-u razčistit. Sem pa na netu že zasledil podobna vprašanja in pa tudi odgovore (...moralo bi delovati...). Kaj pa kak drugi Silabsov kontroler?
Lp,
J.J.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2007 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa lih na silabu vztrajaš? Kak poseben razlog? Če hočeš bascom in delat na čem boljšem kot 8051 od atmela lahko greš na avr-je. Mislim da obstaja bascom za to.
_________________
http://www.pkuhar.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2007 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, je poseben razlog. Imenuje se "služba". Drugače pa za moje potrebe zadostuje tudi najbolj preprost krmilnik in me modne muhe ne ganejo preveč. Saj mogoče nekdo res ne more brez raznih ARM-ov in 100Mhz clockov ampak jaz se v praksi ne srečujem s takimi zahtevami. To je bolj ljubitelsko. Muči me neznanje programskih jezikov zato sem kar na Basicu, ki mi je kolikortoliko jasen. Sicer pa AVR poznam in vse delam z njim. Nudil sem si tudi STK500.

LP
J.J.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2007 2:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MIPSi so MIPSi, 8 btov je 8 bitov (-1USD/pc), 16 bitov je dead, 32 bitov pa je ARM7 in ce hoces se vec + je ARM9+ in ++. Low power pa je Y08 in Y09 Cortex brez MMU, vedno pa MSP pri TIju za 16 bit in MX pri Freescalepri ARM9+. DSPIC je povozen z vsem kar je 32bit, tako
z ceno in MIPSi.

Vse osato so reklame med risankami.

LPT

_________________
za www.silica.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group