Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

povezava trižilnega telefonskega kabla s 8 žilnim utp kablom

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mejnik
Novinec


Pridružen/-a: Pon Sep 2007 9:52
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 10, 2007 10:35 am    Naslov sporočila: povezava trižilnega telefonskega kabla s 8 žilnim utp kablom Odgovori s citatom

Hoj,

nekaj informacij sem že našel na forumu, nekaj jih pa še potrebujem. Električar mi je napeljal utp kable za mrežo, ni pa jih povezal. UTP kabel je potegnil tudi do telefonskega kabla. Zanima me sledeče. Ali obstaja kakšen povezovalec kot npr. pri električnih kablih, da bi lahko med seboj povezal trižilni telefonski in utp kabel? Prav tako bi moral med seboj povezati dva utp kabla (brez vtičnic, ker gre za neke vrste štukanje kablov - posledica butasto napeljanih kablov). Stvar je v tem, da moram telefonski signal pripeljati do vtičnice.

Upam, da ima napisano smisel in da mi boste lahko pomagali. Hvala in lp.

Uroš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 10, 2007 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem navadni telefon priključil preko UTP kabla na telefonsko vtičnico tako, da sem pač izbral dve žili UTP kabla in jih zvezal na RJ-11.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group