Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moč alternatorja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ribon
Novinec


Pridružen/-a: Ned Sep 2007 20:27
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 9:28 pm    Naslov sporočila: Moč alternatorja Odgovori s citatom

Za zimski trening sem s pomočjo alternatorja izdelal obremenilnik katerega poganjam z zadnjim kolesom cestnega bicikla. Električno sem uporabil vezje kot v avtu. S kontaktom preko lučke vklopim napetost na 3 kontakt alternatorja po startu lučka ugasne in breme začne delovati. Vzporedno bateriji imam breme ki ga vklopim s stikalom. Breme so žarnice 400 W. Ko sistem steče izključim rele preko katerega je vključen akumulator tako, da alternator vzdžuje sebe in breme. To deluje dobro zato bi rad nadgradil tako,da bi meril moč alternatorja,posredno kolesarja.
Če ima kdo kake podobne izkušnje ali mi lahko svetuje kako bi meril moč spremenljive napetosti in frekvence bom zelo vesel. Najraje bi imel digitalni zapis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za potrebe treninga ni nujno, da je napetost izmenicna, torej jo najprej usmeris (tako kot v avtu). Od tukaj naprej je potreben samo se primeren sistem za zajem podatkov, npr. en mikrokontroler z vgrajenim A/D pretvornikom ter primeren upor nizke vrednosti, na katerem bos meril padec napetosti, s tem pa posredno tok&napetost, produkt katerih je moc.

Rezultat se bo razlikoval od dejanske moci, katero bos vlozil v poganjanje pedal za neucinkovitost alternatorja, padec na diodah in mehanske izgube pri prenosih, a s tako opremo pac ne mroes priti do natancnejsih podatkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ribon
Novinec


Pridružen/-a: Ned Sep 2007 20:27
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alternator daje izmenično napetost in popraviti se moram,saj je napetost na izhodu že usmerjena z usmerniškim sklopom na samem alternatorju. Ta ideja z malim uporom mi je všeč, težje bo z mikrokontrolerjem ker sem bolj strojnik in bo zame sprogramirat mikrokontroler pretežko.razen da je kdo to pripravljen storiti zame. Raje bi imel neko enostavnejšo rešitev. Če obstaja nastavljivi upor takih malih vrednosti,da bi umeril merilnik napetosti tako ,da bi indirektno prikazoval moč. Kolikšen bi moral biti upor in kakšen merilnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2007 6:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj obstajajo ze narejeni VU-metri, ki ne zahtevajo nobenega programiranja ... Jaz sem predlagal MCU zato, ker si napisal, da bi to rad imel za trening, tam je pa zazeljeno, da imas po koncu na voljo statistiko, diagram oz. podatke za primerjavo med razlicnimi dnevi treninga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group