Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Radarji in navigacijski sistemi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
FE_TK
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Avg 2007 14:05
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila: Radarji in navigacijski sistemi Odgovori s citatom

No, problem je slednji...

Naloge se ponavljajo, na voljo imam tudi nekaj enačb. Vendar pa bi bil vseeno hvaležen, če bi se komu dalo rešiti računske naloge z nekaj priloženih izpitov,

posebej tisto, kjer je potrebno izračunati dobitek sprejemne antene v dB, širino glavnega snopa antene ter gostoto moči signala.

Zanima me tudi:

- če velja Tg=T0 (T0 je izhodiščna temperatura, 293K) ter
- kako se izračuna radarska odmevna površina = efektivna površina antene (enačba!). (Ziher velja enakost?)

p.s.: Naloge sicer skušam rešiti sam, vendar bi rad bil ziher v rezultate.






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj veš kako to gre.
Povej kaj delaš in povem ti kje je napaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
FE_TK
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Avg 2007 14:05
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma bi šlo, vendar sem tole objavil v časovni stiski zaradi izpita. Če si mi že takole odgovoril, bi vsaj lahko povedal, katero enačbo uporabiti pri poudarjenih problemih (zahtevanih izračunih). Rolling Eyes

Opravka sem imel oziroma imam še s precej teorije, zato sem upal na nekaj pomoči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
FE_TK
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Avg 2007 14:05
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2007 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pisni izpit je mimo, tudi narejen. Sedaj se pripravljam na ustni izpit. Vseeno pa bom hvaležen, če bo kdo rešil kako izmed nalog (in pri tem uporabil čimveč enačb), da vidim, kako se rešuje naloge takega tipa. (Presenetljivo ima veliko sošolcev težave z nalogo tega tipa. Confused)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group