Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

semaforizirano križišče

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 1:27 pm    Naslov sporočila: semaforizirano križišče Odgovori s citatom

Zdravo!
Kot sem že kaki teden dni nazaj omenil v temi od prejšnje projektne naloge,imamo letos za narediti novo.

Zanima me,če bi bil kdo od vas pripravljen občasno malo pomagat pri programiranju v navadnem Cju in pa testiranju programa v MPLABu,ker mi to ne leži najbolje.


Namreč program imam ze skoraj v celoti napisan,v programu je uporabljen TRISA in B. TRISB imam v celoti uporabljen za semaforje,TRISA pa imam 2 porta uporabljena za semaforje,en port pa za tipko s katero se bo stanje luči na semaforju preklopilo v utripanje oranžnih luči.

Mislim da je vsem znan način poteka v križišču,tako da kaj posebaj mislim da ne rabim napisat.

Tukaj je zdaj program v Cju,ki ga je potrebno še v MPLABu(ali pa če poznate kakšen drugi program) sprobati,če deluje pravilno(tipka za preklop še ne deluje)
Citiram:

//Popravljen program

bit tipka @ PORTA.3;
bit tipkap @ PORTA.2;
void pause(uns16 ms)
/*funkcija vnese zakasnitev 1ms krat vhodni argument
pri 4MHz oscilatorju*/
{
while(ms)
{
OPTION=2;//zanka za 1ms zakasnitev
TMR0=131;
if(tipka==1)
TMR0=0;
if(tipkap==1)
TMR0=0;
while(TMR0);
ms--;
}
}

void main(void)
{
TRISB=0;//vsi pini portB so izhodi
TRISA=0b00001100;//pin 4 na portA je vhod,ostali so izhodi

bit rdeca1 @ PORTB.7;//rdeco luc priklopimo na RB7
bit rumena1 @ PORTB.6;//rumeno luc priklopimo na RB6
bit zelena1 @ PORTB.5;//zeleno luc priklopimo na RB5
bit rdeca2 @ PORTB.4;
bit rumena2 @ PORTB.3;
bit zelena2 @ PORTB.2;
bit rdecap1 @ PORTB.1;
bit zelenap1 @ PORTB.0;
bit rdecap2 @ PORTA.1;
bit zelenap2 @ PORTA.0;


while(1) //neskoncna zanka
{
if(tipka==1)
{
rdeca1=0; rumena1=0; zelena1=0; rdeca2=0; rumena2=0; zelena2=0; rdecap1=0; zelenap1=0; rdecap2=0; zelenap2=0;
rumena1=1; rumena2=1; //obe rumeni utripata
pause(1);
rumena1=0; rumena2=0; //obe rumeni utripata
pause(1);
}

if(tipkap==1)
{
rdeca1=1; rumena1=0; zelena1=0; rdeca2=1; rumena2=0; zelena2=0; rdecap1=0; zelenap1=1; rdecap2=0; zelenap2=1;//vsi pesci imajo zeleno
pause(7);
}
else
{
rdeca1=1; rumena1=0; zelena1=0; rdeca2=0; rumena2=0; zelena2=1; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 na rdeci, semafor 2 na zeleni
pause(7);
rdeca1=1; rumena1=0; zelena1=0; rdeca2=0; rumena2=1; zelena2=0; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 na rdeci, semafor 2 na rumeni
pause(1);
rdeca1=1; rumena1=1; zelena1=0; rdeca2=1; rumena2=0; zelena2=0; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 pripravlja na zeleno
pause(1);
rdeca1=0; rumena1=0; zelena1=1; rdeca2=1; rumena2=0; zelena2=0; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 na zeleni, semafor 2 na rdeci
pause(7);
rdeca1=0; rumena1=1; zelena1=0; rdeca2=1; rumena2=0; zelena2=0; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 rumeni, semafor 2 na rdeci
pause(1);
rdeca1=1; rumena1=0; zelena1=0; rdeca2=1; rumena2=1; zelena2=0; rdecap1=1; zelenap1=0; rdecap2=1; zelenap2=0; //semafor 1 na rdeci, semafor 2 pripravlja na zeleno
pause(1);
}
}
}


_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!


Nazadnje urejal/a aless Tor Mar 13, 2007 6:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mali update:

Torej,program je popravljen in dokončan Very Happy

Zdaj me pa zanima kje bi po ugodni ceni dobil ledice,PIC16F84A,upore,in pa če se da dobit konektor ki bi bil podoben spodnjemu,ki je narisan?

"lukne" bi bli za priklopit ledice in pa upor,nogice so pa pac nogice

P.S:Se opravičujem,ker ne napišem vsega v strokovnih izrazih(ne poznam vseh,oz ne vem kak bi se kje izrazil).

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nastete komponente prodajajo trgovine z elektronskim materialom. Ena taka je recimo HTE, druga pa IC. Nekatere mikrokontrolerje prodaja tudi izdajatelj revije SE, na cigar forumu si trenutno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Nastete komponente prodajajo trgovine z elektronskim materialom. Ena taka je recimo HTE, druga pa IC. Nekatere mikrokontrolerje prodaja tudi izdajatelj revije SE, na cigar forumu si trenutno.


Bolj me zanima,če imajo v teh trgovinah podobn element kot je tisti na sliki?

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2007 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto mimogrede:

http://www.keil.com/support/man/docs/rlarm/rlarm_ar_traffic_example.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2007 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aless je napisal/a:


Bolj me zanima,če imajo v teh trgovinah podobn element kot je tisti na sliki?


Po moje bo najbolje, da si narediš tiskano vezje, kamor boš montiral LEDice.

Na sosednjem forumu poteka debata o izdelavi tiskanih vezij doma:

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=57971#57971

Če ti je to preveč, nam v uredništvo pošlji gerber in drill datoteki, da izfrezamo tiskano vezje.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2007 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarE je napisal/a:
Čisto mimogrede:

http://www.keil.com/support/man/docs/rlarm/rlarm_ar_traffic_example.htm


Fajn,samo je problem,da moramo mi delat v programu,ki je v šoli,koliko sem pa tam videl je drugje narejeno in mi moramo ta projekt nardit z PIC16F84

@Jure
Zdaj ne vem če sem te dobro razumel,če jaz pošljem vezje mi vi pošljete narejeno ploščico?(koliko me to pride,ker jedkat mislim da se mi res ne bi dalo).Samo keri pa so te datoteki,ker mi bomo v Eaglu delali vezje?

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2007 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v kerem programu bi jaz mogo naredit vezje,da bi mi vi lahko potem naredili ploscico,ker nama bo s sosolcem slo pocasi na tesno s casom.
_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2007 7:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi NUJNO potreboval pomoc.Vezje,ki je spoda na sliki bi bilo potrebno na novo naredit,potem bi blo potrebno se naredit Drill in Gerber datoteki.Problem pa nastane,ker ko sem sel iz tega vezja ko ga imam zdaj delat board,da nekaj ni dobro povezano,se vecji problem pa nastane,da bi jaz to rabo jutri(vem ja,pozno se spomnim) oz najkasneje do konc tedna.

Zdaj me pa zanima,ce je keri tako dober da bi mi pomagal ali pa celo naredo Embarassed (pri primernem placilu seveda).

Če je kdo tako dober,bi proso ce se mi javi.
Embarassed

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 10, 2007 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vezje je bilo popravljeno,plosica je narejena,delno ze zalotana,manjka se par elementov in pa sprogramiran PIC,tako da v roku najvec 2 tednov,prilepim koncano dokumentacijo in pa koncni izdelek.
_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
markec
Novinec


Pridružen/-a: Ned Jun 2007 10:09
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2007 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In? Je uspelo?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2007 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markec je napisal/a:
In? Je uspelo?

LP

sem ze malo pozabo tu napisat .... Embarassed

mah bol tak je blo...ker ploscica ni bla vredu narejena sem zraven nje zgubil zivce in jo zlomil Confused program je sicer deloval pravilno pa dokumentacija je bla dokaj dobro narejena,...smao vezje je bilo na koncu narejeno na testni ploscici,toliko da se je videlo da program deluje....kaksnih slik al pa cesa podobnega nimam....ce bo pa kdo potreboval program ali pa vezje pa naj rece na privatno sporocilo

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group