Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

brutus in vu-meter

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
darko
Mojster


Pridružen/-a: Sob Okt 2005 18:43
Prispevkov: 32
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 9:12 am    Naslov sporočila: brutus in vu-meter Odgovori s citatom

Živijo!
Nabavil sem kit komplet brutus 2x170W. Na čelno ploščo bi dodal vu-meter in potenciometer za glasnost. Zaenkrat ne bo predojačevalnika.
Kako naj na najelegantnejši način umerim vu-metre, da ne bom vznemirjal sosedov, ko so priključeni zvočniki.
Brez zvočnikov ni porabnika in ???
Upor 170W/4ohme..hm? Mi zna kdo svetovati?

LP Darko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej naj popravim tvojo napako!

D-MOS 170W (imenovan tudi brutus 170) je namenjen poganjanju 8 ohm zvočnikov in NIKAKOR ne 4 ohm. Če boš to storil, priklopil 4 ohm zvočnike (ali upore) boš grdo razočaran ...

Ker smo o tem ZELO veliko pisali na večih forumih, si najprej preberi vse to, preden boš razočaran nad pokajočim zvokom in skurjenimi čipi Exclamation

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila: Re: brutus in vu-meter Odgovori s citatom

darko je napisal/a:
Živijo!
Nabavil sem kit komplet brutus 2x170W. Na čelno ploščo bi dodal vu-meter in potenciometer za glasnost. Zaenkrat ne bo predojačevalnika.
Kako naj na najelegantnejši način umerim vu-metre, da ne bom vznemirjal sosedov, ko so priključeni zvočniki.
Brez zvočnikov ni porabnika in ???
Upor 170W/4ohme..hm? Mi zna kdo svetovati?

LP Darko


Hja, kot je omenil Reber, rajši ne poskušaj s 4 ohmskimi zvočniki. Za umerjanje VU metra lahko uporabiš močnostni upor.

Ali pa to naredi v kleti, ki je dobro zvočno izolirana Very Happy

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
darko
Mojster


Pridružen/-a: Sob Okt 2005 18:43
Prispevkov: 32
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja bil je čisti lapsus. Vse sem prebral na to temo, tudi za 4 ohmsko breme vem da ne pride v poštev. Saj imam 8 ohmske zvočnike, tudi naš nadabudnež, ki bo vrtel muziko že ve, kaj bo priklopil, ampak spet sem naredil " klik", preden sem prebral za sabo. Mislil sem prav, ampak se to ne vidi iz napisanega!!!
Torej mi ostane samo potrpežljivost sosedov, ali prazna dvorana, oz. klet.
Bom pa preizkusil njihovo potrpežljivost.
Saj bom pohitel !

LP Darko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa VU meter umeriš kar z usmernikom, saj je izhodna napetost ojačevalnika znana. Paziti moraš le na to, kaj nameravaš prikazovati: konično ali pa povprečno napetost. Sicer pa lahko VU meter umeriš kar na prvem žuru, zraven obesi še osciloskop, da vidiš, kje se začne cliping.
No, ta ojačevalnik še vedno ni tako zelo močan, da ne bo tega mogel poskusiti kar v domači delavnici, poskusi kar s sinusnim signalom, pa s trikotnim tudi. Pisk bo zelo močan, sosedje pa ga ne bodo mogli natančno locirati. Če pa bi spustil skozi kakšne vesoljske zvoke pa ... Twisted Evil bodo prestrašeno zrli v nebo. Sam sem ojačevalnik že testiral, vendar je brez glušnikov to početje neprijetno, sem pa meril zraven še frekvenčno karakteristiko celega sistema, tudi zvočnikov. Meritev seveda ni bila točna, ker prostor ni bil ustrezen.

_________________
Kontakt izključno na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group