Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

priklop el kitare ali mikrofona na receiver

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jest
Novinec


Pridružen/-a: Sre Okt 2004 10:17
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2004 11:43 am    Naslov sporočila: priklop el kitare ali mikrofona na receiver Odgovori s citatom

Jest bi pa rt vedu, če se da prklopt električno kitaro al pa mikrofon na receiver in kakšna je kvaliteta zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2004 7:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jest,

en tvoj prispevek v zvezi z zvočniki sem že zbrisal, zato ker ne uporabljaš lepe slovenščine!

Prosim, da se tega držiš!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitjam
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2005 21:36
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2005 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tu je vprašanje kakšni reciver imaš oz. kake vhode maš na njem.če imaš samo vhode brez preampa oz. predojačevalca bo problem v šibkosti signala kar pomeni da neboš dosegal izhodne moči. če imaš samo stereo vhode boš moral prilopit plus na l in d kanal pravtako minus. glede kvalitete je pa tako da kvaliteta verjetno nebo slaba če boš mel dovolj gaina pa tudi dobro kitaro.najboljše bi bilo če bi imel na kitari aktivno elektroniko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slayer
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 12:40
Prispevkov: 7
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2007 6:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem skupaj!

Jaz sem se zacel lotevati izdelave elektricne kitare. In zdaj mene zanima ali lahko namesto na ojacevalec (ojacevalec je zame se prezahteven za izdelavo) priklopim kar na zvocnik priblizno 30-50W? In ce se da kako bi se vezal vrteci potencijometer da bi dajal bolj potoham ker pri nas je tako da ne sme biti prevec naglas?
Zanima me se ce se da kabel za elektricno kitaro narediti doma in kaj vse potrebujem?

Ze v naprej se zahvaljujem za odgovore!

_________________
Lep pozdrav; DAVID
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2007 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slayer je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj!

Jaz sem se zacel lotevati izdelave elektricne kitare. In zdaj mene zanima ali lahko namesto na ojacevalec (ojacevalec je zame se prezahteven za izdelavo) priklopim kar na zvocnik priblizno 30-50W? In ce se da kako bi se vezal vrteci potencijometer da bi dajal bolj potoham ker pri nas je tako da ne sme biti prevec naglas?
Zanima me se ce se da kabel za elektricno kitaro narediti doma in kaj vse potrebujem?

Ze v naprej se zahvaljujem za odgovore!


Direktno iz kitare na zvočnik ne bo šlo.
Kot prvo boš moral uporabiti predojačevalnik,saj iz kitare gre zelo majhen signal.Potem pa rabiš še ojačevalec. Saj ti ojačevalca ni potrebno izdelovati,lahko ga kupiš kot kit komplet in tudi predojačevalec. Poglej tukaj: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=1875

Za kabel pa potrebuješ banana činč(mono) za kitaro in enega za vklop v ojačevalec in koaksialni kabel oz. mikrofonski kabel.

_________________
Lp,Denis


Nazadnje urejal/a dkone Pon Apr 30, 2007 7:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
slayer
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 12:40
Prispevkov: 7
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To zastopim da ne morem priklopiti na zvocnik, sam to sm uprasal zato ker je negdo na nekemu forumu napisal da je priklopil elektricno kitaro na zvocnik. Ime foruma sem ze pozabil.
Zdaj me zanima ta naslov:
http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=1875
Kaj to je plosca za ojacevalev? Ali deluje na tak nacin:
-priklopi se ga na 230V stece skozi plosco in na plosci je se priklopjen
zvocnik?
-pa zraven dobis puso za priklpo elektricne kitare na ojacevalec?

Za odgovore se ze naprej zahvaljujem!!!

_________________
Lep pozdrav; DAVID
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je kit komplet, ki vsebuje goli ojačevalnik.Zanj potrebuješ še usmernik http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=16654 in predojačevalnik.

Če bi rad pa še kakšen "ekvilazer"(nizko toni,visoki toni,...) imaš tudi narazpolago kit komplet : http://www.conrad.si/ pod številko : 19 21 20 - 50.

Potem ko imaš vse to sestavljeno in testirano, pa si še nabaviš primerno ohišje in močan transfomator. Trafo naj bo moči okoli 250VA z srednjim odcepom.Zmontiraš v ohišje, kupiš še konektor za bananco in stvar bo špilala. Meni že tak ojačevalnik deluje cca 5let brez problema in sem z njem zelo zadovoljen.

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
slayer
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 12:40
Prispevkov: 7
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 8:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se ne spoznam kej prevec na ojacevalce in sm v neki trgovnini nasel tole: http://www.japina.eu/store/index.php?main_page=product_info&products_id=7&language=si

In zdaj me zanima kako to sploh deluje in ce je to dobro za zacetnike?

Ze v naprej se zahvaljujem za odgovore!!!

_________________
Lep pozdrav; DAVID
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi ti svetoval kupiti to!
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slayer
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 12:40
Prispevkov: 7
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 2:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislm da ste me vi narobe zastopil usi mi ponujate nekaj da naj kupim mene vlece v to samo spajkanje izdelava necesa in najbolj vesel bom ce mi bo gdo poslal nacrt za ojacevalec na katerega bom lahko priklopil enga ali pa dva zvocnika od avta plus potenciometer za glasnost in to je to.

Upam da ste me zastopil in ze zdej se zahvaljujem za odgovore.

_________________
Lep pozdrav; DAVID
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrz smo te res "usi narobe zastopil"; ce bi pisal normalno, takih tezav ne bi bilo.

Branez ti je predlagal nekaj, kar bo delovalo in predvidoma ne bo povzrocalo glavobolov. Po zmedi v tvojih vprasanjih kaze, da je njegov odgovor tudi najprimernejsi, ce zelis poslusati/igrati glasbo.

Ce bi rad zgolj nekaj spajkal, je seveda tudi kit iz tvoje povezave povsem primeren ... za spajkanje; zagotovo ga bo vsaj nekaj Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napravi si tale ojačevalnik. Moj kolega že dolgo doma brenka na električno kitaro s tem ojačevalnikom. Izdelava je zelo preprosta in izhodna moč zadostuje za igranje doma v sobi. In če si količkaj glasbenika boš ugotovil da električna kitara igra popolnoma drugače na ojačevalniku z elektronkami kot pa na tranzistorskega (silikonskega). Če ne verjameš poglej na kaj igra Carlos Santana.
Branko

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slayer
Novinec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 12:40
Prispevkov: 7
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nacrt, sam na slikah ki sem jih gledal so tije potenciometri v nacrtu jih pa ne vidim. tudi za zvocnik ne vem kam se ga priklopi in kok je lahko mocan zvocnik, zanima pa me tudi koliksna j vhodna napetost.
Zato da bom vedel ali treba priklopiti na manjso napetost ali lahko direktno na 230V. Ker nimam podomace receno pleha za narediti ohisja lahko uporabim lesene deske?

Zanima me pa se kako se rece tistima dvema elementoma ki zgledata ko dva stolpa? in seveda koliko kostata?

Ce se da bi prosil da bi dobil se kosovnico, elektricno shemo (cimbol podomace narisano)

Zahvaljujem se ze v naprej za odgovore!!!



David,

zadnjič te opozarjam glede tvoje slovenščine, potem boš letel s foruma! Popravi tvoj prispevek in uporabljaj lepo slovenščino!

Lp
Jure

_________________
Lep pozdrav; DAVID
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slayer je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj!

Jaz sem se zacel lotevati izdelave elektricne kitare. In zdaj mene zanima ali lahko namesto na ojacevalec (ojacevalec je zame se prezahteven za izdelavo) priklopim kar na zvocnik priblizno 30-50W? In ce se da kako bi se vezal vrteci potencijometer da bi dajal bolj potoham ker pri nas je tako da ne sme biti prevec naglas?
Zanima me se ce se da kabel za elektricno kitaro narediti doma in kaj vse potrebujem?

Ze v naprej se zahvaljujem za odgovore!


Sam si rekel da je zate prezahtevno izdelovati ojačevalec, zato sem ti ponudil da kupiš kit komplet in ga spajkaš skupaj. Tako veš da bo ojačevanlnik 100% deloval, razen če ne boš kaj narobe zvezal.

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slayer je napisal/a:
Hvala za nacrt, sam na slikah ki sem jih gledal so tije potenciometri v nacrtu jih pa ne vidim.
Shocked Na načrtu so trije potenciometri ravno tako kot na sliki.
slayer je napisal/a:
tudi za zvocnik ne vem kam se ga priklopi in kok je lahko mocan zvocnik,
Je narisano na shemi. Močan mora biti najmanj 5 W.
slayer je napisal/a:
zanima pa me tudi koliksna j vhodna napetost.
Nekaj mikrovoltov.
slayer je napisal/a:
Zato da bom vedel ali treba priklopiti na manjso napetost ali lahko direktno na 230V. Ker nimam podomace receno pleha za narediti ohisja lahko uporabim lesene deske?
Ti mene malo zezaš?
slayer je napisal/a:
Zanima me pa se kako se rece tistima dvema elementoma ki zgledata ko dva stolpa? in seveda koliko kostata?
Transformator. Ne vem (poišči na internetu).
slayer je napisal/a:
Ce se da bi prosil da bi dobil se kosovnico, elektricno shemo (cimbol podomace narisano)

Zahvaljujem se ze v naprej za odgovore!!!
Mislim da je tudi ostalo dovolj dobro opisano.


dkone je napisal/a:
Sam si rekel da je zate prezahtevno izdelovati ojačevalec, zato sem ti ponudil da kupiš kit komplet in ga spajkaš skupaj. Tako veš da bo ojačevanlnik 100% deloval, razen če ne boš kaj narobe zvezal.
In z nakupom kita boš dobil kosovnico in navodila za sestavo.
Pozdrav, Branko!

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group