Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Progy-težave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2006 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovore...ocitno je bil kriv kabel. Sedaj sem ga ponovno zlotal in se procesor odziva. Pri programiranju pa se vedno javlja neke cudne napake na podatkih Smile Verjetno bo potrebno se 1x kabel delat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2006 2:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se samo eno hitro prasanje. Se morda da s tem programatorjem programirati direktno v vezju? Rad bi namrec programiral direktno na protoboardu, ker premikanje v minipin je zamudno in nevarno za nogice Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tosemjaz
Mojster


Pridružen/-a: Čet Okt 2005 14:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2006 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imate mogoče info ter navodila v angleškem jeziku... imam morebitnega kupca .....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2006 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tosemjaz je napisal/a:
imate mogoče info ter navodila v angleškem jeziku... imam morebitnega kupca .....


Hoj,

nekaj osnovnih informacij mislim, da imamo. Pošlji mi več info na ZS.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zlabo
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 15:17
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni, imam problem z progyem, namreč ne morem nastaviti fuse bitov na atmega 8535, ko namreč tam kliknem Fuse/Lock, mi napiše "Mikrokontroler ni podprt!" Confused
programira in bere normalno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2007 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zlabo je napisal/a:
pozdravljeni, imam problem z progyem, namreč ne morem nastaviti fuse bitov na atmega 8535, ko namreč tam kliknem Fuse/Lock, mi napiše "Mikrokontroler ni podprt!" Confused
programira in bere normalno...


Katero verzijo imaš?

Predlagam, da si najnovejšo verzijo naložiš iz:

ftp://ftpaxoglas:oglsunax@ftp.pilcom.si/MinipinUSB/

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zlabo
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 15:17
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2007 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam to najnovejšo verzijo, sem dal zdej še enkrat program gor, in je isto kot prej Crying or Very sad

ubistvu za vse ostale mikrokontrolerje bi lahko sprogramiral fuse bite, samo za mega8535 ne...

Moram pa nujno sprogramirati to, zaradi zunanjega kristala.
Če ne bo drugače, bom šel pa na mega8515, samo potem bom moral spremeniti TIV Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zlabo je napisal/a:
Če ne bo drugače, bom šel pa na mega8515, samo potem bom moral spremeniti TIV Mad


Zdajle sem kontaktiral avtorja programa in mu poslal nujno sporočilo.

Vmes pa poskusi takole: nastavi Proggy na M8515, v vezju naj bo M8535 in zdaj poskusi spremeniti fuse bite. Sliši se čudno pa vseeno, meni je tako uspelo spremeniti fuse bite podobnih mikrokontrolerjev.

V končni fazi se oglasi v uredništvu, bomo zadevo sprogramirali z enim od Elnecovih programatorjev. Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zlabo
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 15:17
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dela! Super, hvala Cool
sploh nisem pomislil na tako enostavno rešitev Embarassed

LP, Blaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom uredil zadevo čimprej, trenutno sem ravno z manjše operacije.
Zdaj sem par dni na bolniški pa bom uredil zadevo, potem bom pa Juretu sporočil.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zlabo je napisal/a:
Dela! Super, hvala Cool
sploh nisem pomislil na tako enostavno rešitev Embarassed

LP, Blaž


Blaž,

včasih so enostavne rešitve najlepše Smile

Ni pa nujno, da so vedno uporabne...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem skupaj Smile

Me samo zanima, ce je morda kaksna posodobljena razlicica programatorja, ki bi znal programirati tudi ostale atmege Smile Recimo kaksna atmega88 ali atmega168, bi prisla prav fajn.

Red-Mamba domene mi ne delujejo Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2007 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trippp je napisal/a:

Me samo zanima, ce je morda kaksna posodobljena razlicica programatorja, ki bi znal programirati tudi ostale atmege Smile Recimo kaksna atmega88 ali atmega168, bi prisla prav fajn.


Hoj,

Proggy programira Mega8, po moje bo programiral tudi M88 in M168, bi pa bilo potrebno preizkusiti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

res je, mega88 se je dala sprogramirati brez preverjanja o identiteti...programiral pa sem jo, kot mega8. Zaenkrat deluje. Drugace pa hvala za zgornje informacije Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trippp
Mojster


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 17:43
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi se enkrat...obstaja morda tudi kaksen nacin kako sprogramirati at90s2343?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group