Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

detektor kovin
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
eden
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2005 8:17
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 11:38 am    Naslov sporočila: detektor kovin Odgovori s citatom

A ima kdo kakšen načrt za preprost detektor kovin, al pa ve kje bi dobil nek čip cs 209?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Google je našel:
http://home.clara.net/saxons/bfo.htm
http://home.skif.net/~yukol/MetalE.htm
http://www.electronics-lab.com/projects/sensors/026/
http://ohmslaw.com/metal.htm
veliko več....

O tem si pa najverjetneje govoril:
http://www.mitedu.freeserve.co.uk/Circuits/Misc/metaldetector.htm

_________________
"If anything can go wrong, it will."
Edward A. Murphy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še več strani:
http://www.electronic-circuits-diagrams.com/sensorsimages/sensorsckt4.shtml
http://www.geocities.com/hagtronics/metal_detector.html

_________________
"If anything can go wrong, it will."
Edward A. Murphy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 8:11 pm    Naslov sporočila: detektor kovin Odgovori s citatom

Eden boljših detektorjev je bil objavljen v reviji "SAM"(letnik 91' ali 92').Naredil sem nekaj teh in so zelo dobri,vecji kovanec zaznajo na globini do 30cm.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
travac
Novinec


Pridružen/-a: Ned Mar 2007 18:10
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 6:13 pm    Naslov sporočila: Re: detektor kovin Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Eden boljših detektorjev je bil objavljen v reviji "SAM"(letnik 91' ali 92').Naredil sem nekaj teh in so zelo dobri,vecji kovanec zaznajo na globini do 30cm.
Vlado

Koliko bi stal omenjeni detektor iz revije Sam?Bi se lahko dogovorila za vaš izdelek?
Prosim za odgovor na Mail
uno11@volja.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vlado, a se mogoče da dobiti kakšen scan tega članka?

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 8:37 pm    Naslov sporočila: detektor kovin Odgovori s citatom

Peter tega clanka nimam, imel sem ga, vmes sem zamenjal računalnik in . . .
Predlagam da pogledaš novo številko revije Svet elektronike, v njej je članek z malo posodobljeno verzijo PI detektorja.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne tako dolgo nazaj je bil objavljen članek o detektorju kovin v reviji Svet elektronike. Prebrskaj malo med starimi številkami.
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2007 11:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vlado, hvala. Sem videl članek in se še odločam ali bi se ga lotil, bom verjetno počakal in videl koliko bo Jure hotel za procesor.

Sam sem uspešno naredil Gary's PI metal detector, sedaj pa je v delu Hamerhead

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups, šele zdaj sem opazil, da je v novi številki Svet elektronike(140), kar lep detektor kovin Very Happy .
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sixkiller
Novinec


Pridružen/-a: Tor Mar 2007 22:51
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lbozo je napisal/a:
Ups, šele zdaj sem opazil, da je v novi številki Svet elektronike(140), kar lep detektor kovin Very Happy .


Zdravo

Pa se bi dalo članek kje drugje dobit kot v knjižnici.....mislm, scaner....

Če bi bil kdo tolk dober in ima doma Svet elektronike(140) in scaner bi ga prosil, če mi pošlje članek na email, če ni avtorsko zaščiteno Laughing
sixkillerxp(alt gr+v)gmail.com

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menda kar je zasciteno, sicer bi bili clanki na voljo zastonj, a jih revija SE ponuja po simbolicni ceni v racunalniski obliki (PDF) - Klik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila: detektor kovin Odgovori s citatom

Kako prijazna prošnja,
ali si vedel, ali mogoče prebral na prvi strani revije da so vsi prispevki objavljeni v reviji last podjetja AXelektronika. Ali misliš da ljudje sedijo in delajo, pišejo in rišejo ter pripravljajo prispevke zastonj? Kaj pa lektorji, tiskarna, distribucija . . . . .
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sixkiller je napisal/a:
lbozo je napisal/a:
Ups, šele zdaj sem opazil, da je v novi številki Svet elektronike(140), kar lep detektor kovin Very Happy .


Zdravo

Pa se bi dalo članek kje drugje dobit kot v knjižnici.....mislm, scaner....

Če bi bil kdo tolk dober in ima doma Svet elektronike(140) in scaner bi ga prosil, če mi pošlje članek na email, če ni avtorsko zaščiteno Laughing
sixkillerxp(alt gr+v)gmail.com

Hvala


Sixkiller,

vsi članki so avtorsko zaščiteni - ampak kljub temu jih lahko dobiš po res simbolični ceni revije oziroma kot posamezni članek, če ga kupiš z žetonom:

http://www.svet-el.si/revija/index.php

Prosim, da se bralci zavedate: da avtor pripravi takšen (in podoben) članek pomeni, da je moral najprej veliko časa porabit, da se je poučil o celotni zadevi - kaj je na voljo, kaj ni na voljo, kakšne tehnike obstajajo itd. Ko je to narejeno, si avtor zamisli svojo napravo in jo realizira, ponavadi najprej prototip, nato končno napravo. Vse to izjemno pobira čas in da avtorjem vsaj deloma povrnemo njihov trud in čas, ki so ga porabili pri razvoju takšnega članka, mu v reviji plačamo simbolični honorar.

Prav bi bilo, da tudi bralci delno prispevate k temu - ne pa da želite vse dobiti zastonj. Si predstavljaš, kako bi se ti počutil na mestu avtorja, če bi hoteli bralci zastonj do tvojega dela?


Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Vlado, hvala. Sem videl članek in se še odločam ali bi se ga lotil, bom verjetno počakal in videl koliko bo Jure hotel za procesor.


LP, Peter


Peter,

cena sprogramiranega mikrokontrolerja bo 10 Euro + DDV, kar znaša 12 Euro.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group