Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VF RWS-434 TWS-434 domet?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2005 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

povprašaj v kakšnem radioamaterskem servisu, recimo v firmi TSP v Ljubljani ali Miro Čadež prav tako v Lj.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2006 12:53 pm    Naslov sporočila: modul rx tx antene Odgovori s citatom

V reviji ax el. sem v enem izmed člankov prebral da se antene za te module dobijo tukaj.Dobijo se tudi v konradu .Jaz osebno prosim če kdo ve kje v Sloveniji prodajajoPIR sensorjeSentrol.Hvala za odgovor
lp ata
http://www.trivalantene.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2006 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ata,

res se antene dobijo tudi v Trivalu v Kamniku.

Za PIR senzorje pa povprašaj v firmi Marscommerce v Kranju.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2006 4:00 pm    Naslov sporočila: VF modul Odgovori s citatom

Jure
hvala lepa za informacijo.
ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peter_nn
Novinec


Pridružen/-a: Sob Feb 2004 0:07
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2006 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Vilko!
Mene pa zanima, če si rešil problem z dometom 434(tx/rx) in kaj je bil vzrok.
Sam sem namreč naredil pet projektov, ki so kar zadovoljivo delovali, sedaj mi pa eden žre živce z slabim dometom(par metrov) že kar nekaj časa.

_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 6:42 am    Naslov sporočila: Imaš več izkušenj kot jaz Odgovori s citatom

Ibozo,
imaš več izkušenj kot jaz! Jaz sem naredil en sam projekt in to za soseda komando za tovorno dvigalo, dela na razdalji do 15 m.
Ker si naredil že pet uspešnih projektov s temi moduli, sedaj te pa ta eden zafrkava, potem lahko sklepam, da bi lahko bil modul sam najbrž razglašen. Od dolžine antene je bilo tudi veliko odvisno, zanimivo, da bolj kot od napetosti napajanja.. Ne sme biti predolga, najbolje se je obnesla lambda/4.
Če imaš osciloskop, bi veljalo poizkusiti z uglaševanjem nihajnega kroga (saj je samo eden).

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, bom se še malo mučil.
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Pred kratkim sem se znova malo poigral s temi moduli, pa sem po naklučju prišel do zanimive ugotovitve. Pin 3(Linear data output) na sprejemniku sem preko upora 200 k ohmov povezal na napajalno napetost, + 5 V in bil nemalo presenečen, ko sem na osciloskopu preveril signal na pin 2 Digital data output , ki je bil popovnoma čist, brez vseh motenj, prej pa si videl sam šum. Naredil sem še test prenosa podatkov pri 2400 bitov. Oddajal sem številke ki so se povečevale vsako sekundo.
Prenos je bil dokaj siguren na 30 m, če pa bi zmanjšal hitrosti pa bi bil domet še večji. Antena oddanik 17 cm (lambda/4), sprejemnik 30 cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Ivan, to bom nemudoma preizkusil. Razz
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2007 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bo komu prav prišlo, kako sem zelo povečal domet.
Zmanjšal sem hitrost prenosa podatkov iz 2400 na 300 Idea .
Z zvito anteno na oddajniku 17cm(tako da gre vse skupaj v škatlico) sem iz prejšnjih 5 metrov nesigurnega delovanja, dobil vsaj 30 metrov sigurnega delovanja. Antena na sprejemni strani 30 cm. Baterija 12V.

_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 7:47 am    Naslov sporočila: dodatno vprašanje Odgovori s citatom

Božo, ali pošiljaš z oddajnikom en in isti bajt venomer, dokler tisščiš tipko in ga sprejemnik končno sprejme, ali pošiljaš telegram nekaj bajtov z crc8 kontrolo, ki ga sprejemnik preverjeno sprejme?
vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pošiljam šestznakovno kodo(kombinacija številk in črk) na način, kot je to opisano v knjigi "Programiranje mikrokontrolerjev s programskim jezikom Bascom". Ko pritisnem tipko se to pošlje trikrat in se oddajanje preneha.
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lbozo je napisal/a:
Pošiljam šestznakovno kodo(kombinacija številk in črk) na način, kot je to opisano v knjigi "Programiranje mikrokontrolerjev s programskim jezikom Bascom". Ko pritisnem tipko se to pošlje trikrat in se oddajanje preneha.


Božo,

doseg bi še povečal, če bi pošiljal toliko časa dokler je pritisnjen gumb.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa Jure. Če bom potreboval še večji doseg, bom naredil še to.
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group