Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

A/D-D/A Pretvornik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DrAc0
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 15:54
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2006 11:33 pm    Naslov sporočila: A/D-D/A Pretvornik Odgovori s citatom

Pozdrav vsem skupaj.

Imam diplomsko nalogo ki od mene zahteva, da kupim A/D D/A pretvornik, ki ima sledece specifikacije:

Vzorcenje vsaj 1kHz (pomeni cas vzorcenja najvec 1ms)
vsaj en analogni vhod in en analogni izhod, ce je vec je bolje
zunanja konfiguracija (ne sme biti kartica za v PC ali neko drugo ohisje)
priklop na racunalnik preko USBja
pretvornik A/D minimalno 12 bitni
pretvornik D/A minimalno 10 bitni
pretvornik naj ima driverje za Delphi 5 (zato, da bomo lahko potem mi sprogramirali opremo za vodenje preko te kartice).

Primer takega pretvornika je USB - AD8DAC2 na strani www.quancom.de , vendar, zal, nima driverjev za Delphi (samo za windowse, labview itd).

Potreboval bi imena podjetji ki proizvajajo tovrstno opremo, saj moram izbrati najboljsega oz. najcenejsega, ki še ustreza podanim zahtevam.


Za vso pomoc se resnicno zahvaljujem..

Hvala...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2006 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem čisto, kaj v resnici potrebuješ.
Ali je to že narejen pretvornik za krmiljenje nečesa, ali pa je to program v Delphi-ju?

Preden gremo dalje, naj razkrijem še preprosto dejstvo: Delphi je compiler, ki proizvede kodo, ta pa funkcionira v windows okolju.
Driverji, ki so pisani za windows, so torej, čisto dovolj, a vedeti moramo protokol, preko katerega se s to kartico da komunicirati.

Zdaj pa takole !
Glede na podane zahteve, bo popolnoma dovolj, če si za prenos podatkov izbereš ftdi-jev čip za USB, naprej pa kak mikrokrmilnik. Glede na trende bi predlagal philipsov ARM serije LPC2100, saj že vsebuje 10 bitni d/a pretvornik. Mikrokontrolerjev z a/d pretvornikom, ki bi bil 12 bitni, žal ni prav veliko, zato se bo potrebno izbrati kak zunanji čip. Vodilni na tem področju je nedvomno Analog devices.
Toliko okrog hardverije. Če stvar sestaviš sam, potem najbolje veš, kako deluje in protokol ni problem. FTDI245bm je čip, ki ga Windovsi prepoznajo kot serijski port. Glede na količino podatkov in zahtevane hitrosti, bo to več kot dovolj. Knjižnic, ki v Delphi-ju podpirajo serijski port, je pa toliko, da glava boli. Eno najboljših je napisal celo slovenec in jo dal v javno rabo(ne bom delal reklame).

lp Darko.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DrAc0
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 15:54
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hello..

Se enkrat odpiram skoraj 1 leto staro temo.
Diploma se vedno ni narejena in se vedno rabim vaso pomoc.

Problem je sledeči:

Po nekaj krajših raziskavah sem doumel nekatere osnove.

Sedaj sem doumel bistvo moje naloge, vem kaj potrebujem:

http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/14603

http://www.measurementcomputing.com/cbicatalog/cbiproduct_new.asp?dept_id=534&pf_id=1535&mscssid=4PSL9L6JGHFN9LT78JWHSNX2R9594JAE
.
.
.
In tako dalje.

Sedaj pa me zanima, ali ima kdo idejo, kje mi se našlo še več primerov,
podobnih modulov. Meni je zmanjkalo virov oz. povezav na internetu.
Hvala za vsak nov naslov.


Drugo vprasanje.

Simulacijo bomo vodili, preko programa SciLab, morda tudi MathLab.
Programe pa bomo sestavljal z Delphiem 5, ki pa jim mora modul prepoznati. So za to dejanje res dovolj samo driver-ji samo za windowse?

Kaj pomeni ce ima modul podporo za C++, je mozno da bi jih te predelal za Delphi 5.


Najlepsa hvala vsem za pomoč.

Domen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group