Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PROBLEM - GSM alarmna naprava z vklopom porabnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tosemjaz
Mojster


Pridružen/-a: Čet Okt 2005 14:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2006 8:05 pm    Naslov sporočila: PROBLEM - GSM alarmna naprava z vklopom porabnikov Odgovori s citatom

Imam GSM napravo, ki je bila objavljena pred nekaj leti v reviji!
Včeraj me je začela nagajati, tako, da me pokliče vsakih 55 min in javi alarm na zoni1 !
Ali je že kdo imel podoben problem?
Prosim za pomoč, kajti zadeva mi je bistvenega pomena.....


p.s.1
tudi izključil sem jo že iz napajanja in nazaj priključil pa še vedno se obnaša enako...sicer čez noč je bilo mirno sedaj pa me je že 3x poklical alarm (po 55minutnem razmaku)

p.s.2
senzor zgleda, da deluje normalno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luckyyy
Novinec


Pridružen/-a: Pon Dec 2006 8:04
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2006 8:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Kot avtor naprave se še nisem srečal s podobnim problemom. Možnosti za takšno obnašanje je lahko več.

Dvomim, da bi bil za proženje kriv senzor. Neverjetno bi bilo, da bi se prožil na vsakih 55 minut. Vseeno pa bi za test odklopil signal iz senzorjev, ki so venani na cono 1.

Druga možnost je, da bi se mikrokontrolerju kaj "zbrkljalo", v kar pa tudi dvomim, ker se do zdaj še ni zgodilo, vsaj da bi jaz vedel ne.

Jaz bi za začetek res odklopil senzorje. Če bo naprava prenehala z javljanjem, potem je krivda očitno na enem od njih. V nasprotnem primeru pa je nekaj narobe z napravo.

Če težave ne boste mogli sami odpraviti, me kontaktirajte na srecko.lavric@guest.arnes.si in problem bova gotovo rešila.

Srečno in lep pozdrav.

Srečko Lavrič
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tosemjaz
Mojster


Pridružen/-a: Čet Okt 2005 14:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2006 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izključil sem sensor na zone1 in trenutno je vse OK!
bom poročal tukaj po nekaj dnevih testiranja.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sanka
Mojster


Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:22
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko kdo pove kaj več o tej alarmni napravi GSM?? Ker me je začela interesirat....

Skratka za kako napravo gre, mogoče kako povezavo da vem kaj iskat.

LP
S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mirkatmir
Mojster


Pridružen/-a: Pet Jan 2004 8:05
Prispevkov: 25
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www2.arnes.si/%7Esspslavr/gsm_alarm/gsm_alarm.html
_________________
lp, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tosemjaz
Mojster


Pridružen/-a: Čet Okt 2005 14:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2006 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-naj samo omenim, da sem najprej za nekaj dni izključil senzor na zoni 1 in je vse delalo OK
-izboljšal sem tudi tudi občutljivost na DTMF komande (popravek avtorja)
-sedaj sem priklopil nazaj senzor iz zone1 in zopet deluje že kar precej dni.... brez problema!
Ni mi jasno kaj bi ga lahko motilo, verjetno so bile res kakšne zunanje motnje..... zaenkrat ni čisto razložljivo!

Hvala za pomoč avtorju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group