Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Merilnik temperature?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mkonci
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:52
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2006 1:41 pm    Naslov sporočila: Merilnik temperature? Odgovori s citatom

Lp,
Doma sem med pospravljanjem delavnice našel nasledni display OPTREX DMC16202.
Ker mi je v cliotu že pred nekaj časa crknil display na sredinski konzoli me zanima če mi kdo lahko pomaga kako bi naredil prikaz recimo zunanje temperature, morda tudi notranja (opcija je tudi ura).

Hvala že v naprej ,Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2006 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matej,

Predlagam ti, da uporabiš senzorje DS18S20. O tem senzorju, vezavi dveh senzorjev in tudi o programu je bilo napisanega veliko na našem forumu.

Okoli hardvera pa tole: jaz bi vzel AT89C2051 ali 4051, če bi imel premalo spominskega prostora, zraven bi dodal resonator, nekaj tipk, 5V regulator, LCD in to je to.

Kako se LCD veže na mikrokontroler najdeš veliko shem v reviji Svet elektronike in seveda na spletu.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mkonci
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:52
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2006 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to je potem potrebno ta čip še sprogramirati?
Kaj pa je resonator?

Nisem ravno največji poznavalec teh stvari zato ne zamerit glupim vprašanjem Wink

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group