Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LabView!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
burger
Mojster


Pridružen/-a: Ned Apr 2006 15:27
Prispevkov: 33

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2006 3:34 pm    Naslov sporočila: LabView! Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

No, zdaj sem kupil Logo-start box krmilnik in se mi kar dopade, mogoče bi še rabil mal več I/O, kar pa bom dokupil! začel sem delat en model enostavne polnilne linije, v bistvu bosta dva ali trije enosmerni motorji, ki jih bom krmilil z logotom. Podatke bi rad zajemal v LabView in me zanima, če je potrebno imet kak vmesni hardware za LabView ali podatke pošilja direktno preko serijskega Com porta???

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko direktno na COM, LPT, BlueTooth, Ethernet, FireWire.
Moreš imete inštalirano ustrezno knjižnico za COM port je VISA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
burger
Mojster


Pridružen/-a: Ned Apr 2006 15:27
Prispevkov: 33

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala ti! No, znam pa programirat V Delphi-ju;; kaj z delphijem bi se dalo to naredit (brat podatke z serijskega porta)!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 1:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred meseci sem zacel pisati program v delphiju za vizualizacijo vhodnih podatkov iz com porta. Ce zelis se nama lahko s kolegom pridruzis pri programiranju. Spisal sem tudi program za zajemanje GPS podatkov iz com porta katere potem prikazujem na kompasu in tahometru.

Bom v kratkem pripel kaksen screenshot.

LP, Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Mojster


Pridružen/-a: Ned Apr 2006 15:27
Prispevkov: 33

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, ne vem, najprej se moram malo osvežit v delphiju, potem pa se naučit kako se to bere in podobno. Verjetno sta vidva dosti bolj izurjena v delphiju kot jaz in ne vem če vama bom v kakšno pomoč! Bi pa lepo prosil če lahko pripneš kako datoteko o tem kaj delata!

Nekaj me še zanima, kako pa lahko berem podatke iz logota, a preko tega kabla, s katerim nalagam program ali kako drugače?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V delfiju boš to delal par ur
v Labviewu pa z tremi kliki Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

obljubljene informacije o programu za GPS najdete v temi GPS client

Tisto o vizualizaciji podatkov iz COM porta pa ubistvu ni nic za vidit. Program zaenkrat omogoca, da na delovni povrsini z desnim klikom ustvaris led diodico, ji dolocas barvo in jo premikas ter poimenujes. Slisi se preprosto, vendar sem se namucil s kodo preden sem to dosegel, ker nisem ravno windows programer. Ce ima kdo zeljo lahko dobi source in nadaljuje, ker sem trenutno zaradi pomankanja casa opustil razvoj tega programa.

Osnutek in screenshot programa najdete na http://gofljac.seeall.net/visualElectronics/

Delam pa z Abakus knjiznicami :: http://www.abakusvcl.com/abakus/index.html

upam, da se mi kdo pridruzi pri razvoju, ker se mi zdi, da lahko nastane prav lustna zadevica ce se jo lotimo.

LP, Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Mojster


Pridružen/-a: Ned Apr 2006 15:27
Prispevkov: 33

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bom najprej poskusil to naredit v LabView-u! Malix a mi lahko daš kakšen nasvet, kako se bere iz iz Com porta v labview-u, ker iščem po pdf-jih, pa tega ne najdem ali pa, če poznaš kakšno spletno stran, kjer kaj od tega piše??

Havala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom jutri pripopal sliko branja in pisanja na com port - sedaj nimam LabView-a pri roki.
Drugače pa iz knjižnice uporabiš VISA knjižnico za branje in za pisanje.

Ekspert za LabView - Smile da se pohvalim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
burger
Mojster


Pridružen/-a: Ned Apr 2006 15:27
Prispevkov: 33

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2006 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, hvala ti! Da bom lahko končno začel delat program!

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medi
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:59
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2006 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Mene pa zanima, kako se da v labview-ju narediti podprogram oz. da ko bi imel gumb in bi kliknil nanj, da bi se mi odprlo novo okno in da bi seveda imel v tem oknu tudi gumb, da bi lahko zaprl to novo okno.

Hvala

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2006 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojdi pod Container in izberi Tab Control.
Veliko bolj uporabna zadeva kot tvoj primer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alex007
Novinec


Pridružen/-a: Pon Okt 2004 10:44
Prispevkov: 4
Kraj: posavje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2006 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz si belim glavo z branjem iz com porta in mi nikakor ne uspe.
Malix........praviš da si profesionalec za labview.........daj prosim te pripni en tak najenostavnejši primer kako sprejeti oziroma poslati recimo 8 bitov.
Še že v naprej zahvaljujem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2006 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole.
Pisanje na RS 232:


Branje:


Branje: prej preverimo če smo kaj sprejeli:


Seveda je pa vse star potreb za Vašo aplikacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group