Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prikazovalniki v svetu mikrokontrolerjev – učimo se C
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2006 11:25 am    Naslov sporočila: Prikazovalniki v svetu mikrokontrolerjev – učimo se C Odgovori s citatom

Prikazovalniki v svetu mikrokontrolerjev – učimo se C skozi male projekte je naslov serije člankov v reviji Svet Elektronike.

Pričujoč forum je odprt zato, da pomaga pri vseh zapletih, ki bi se čitateljem eventuelno pojavili.
Tu lahko vprašate vse, kar vam še ni jasno. Lahko pa se dogovarjamo tudi za eventuelno izdelavo pripomočkov, uporabljenih v seriji člankov.

Avtor Darko Volk.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
humiuser
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2006 13:24
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo g. Jure, bravo g.Volk, to smo dolgo čakali, C namreč.Vsi smo si enotni, da je edino v njem prihodnost.Ravnokar končujem LPT programator iz omenjenega naslova g.Volka pa bi izkoristil priložnost in vprašal, ker bom uporabil 74HC244, če gre direktno namesto LS245 ker je eden ic namreč invertiran drugi pa ne


z pozdravi
Ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor se nanaša na drugi del teme. Nisi sicer navedel za kateri programator gre. Družina "HC" ima precej drugačne nivoje kot "LS". Če je v programatorju naveden "LS" potem ga bo potrebno uporabiti, sicer se znajo pojaviti težave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Programator ni zahteven, preizkušeno deluje tako z 74HC245, kot tudi z 74LS245. V tekstu je sicer omenjeno, da programator lahko izvedemo tudi z vezjem 74HC244 in 74HC125, kar sicer drži. Niso pa čipi pin kompatibilni in je za kaj takega potrebno modificirati načrt.
Glede an to da je 74HC245 lahko dobavljiv, ni nobene potrebe, da bi sami sebi povzročali težave.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V članku sem prebral, da je ta vmesnik kompatibilen z razvojno ploščo stk 200. Ima kdo mogoče kakšno delujočo shemo, tiskanino. Gledal sem sicer nekaj po spletu, ampak ne zaupam, ker ne vem če bo stvar delala. Zato raje prej vprašam za preverjeno verzijo.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
humiuser
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2006 13:24
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja napaka da nisem počakal na odgovor.Že razdiram. Pa še direkt na pine sem šel lotat elemente.74HC244 je bil v predalu.Grem juter po 245 da ne bo težav.


Ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se to: namesto LS<karkoli> lahko v vecini primerov uporabis HCT ekvivalent. Vhodni nivoji so isti, izhodi so pa tudi LS kompatibilni. Tezava je edinole v stanju neprikljucenih vhodnih pinov (plavajoci pini CMOS komponente vs bipolarni vhodi) in v porabi ter preklopnem casu (HCT je malenkost pocasnjesi kot LS, a dobesedno le malenkost, pokuri pa bistveno manj pri malo preklopih v primerjavi z bipolarnimi komponentami).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2006 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:
V članku sem prebral, da je ta vmesnik kompatibilen z razvojno ploščo stk 200. Ima kdo mogoče kakšno delujočo shemo, tiskanino. Gledal sem sicer nekaj po spletu, ampak ne zaupam, ker ne vem če bo stvar delala. Zato raje prej vprašam za preverjeno verzijo.

Kaj sprašuješ za vmesnik ali iščeš načrt za stk200 razvojno ploščo ?
Vprašanje je nelogično toliko bolj, ker s tem vmesnikom programira vsaj 50 uporabinikov takorekoč vsakodnevno.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2006 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iščem načrt za stk200 razvojno ploščo? Možno, da jaz tukaj nimam razčiščenih pojmov. To je v bistvu testna plošča ne?
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2006 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, to je testna plošča, ki se jo da programirati preko stk200 standarda. Omenjen vmesnik je pripomoček, ki je z tem standardom združljiv.
Še navet.
Ne išči te razvojne plošče, ker je draga ko žafran. Firmo pač plačaš. Raje si to naredi sam. Saj ni nič posebnega.
V nadaljevanju člankov bo objavljenih kar nekaj takih načrtov.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2006 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem mislil kupovat, iskal sem samo načrt. Bom počakal na nadaljne članke Wink
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Ch4N93
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 0:04
Prispevkov: 2
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2006 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam uporabljam AVR-PGB1 od Olimex-a, seveda narejen doma.
Želim pa na tem mestu pohvaliti članke g. Volka, škoda samo da niso bili objavljeni prej, saj sem spomladi precej "švical", ko sem se lotil AVR-jev z bore malo izkušenj dela z mikrokrmilniki.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
humiuser
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2006 13:24
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2006 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prepisal sem program za ledice iz revije.Pri prevajanju mi javlja napake,prilagam sliko.Kaj bi naj pomenile omenjene napake,prepisal sem dobesedno na koncu tudi še z presledki itd...definicije LED na portih so tudi definirane
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humiuser
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2006 13:24
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2006 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rešil dobesedno čez noč, #define LEDY PORTA,0 itd, to so bile napake.Pony in programator delata bp zdaj z 74HC245 tako da lučke že veselo blinkajo

z pozdravi Ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2006 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli !
_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group